Benim Tatilim…

Cuma günüydü… Karnemi almıştım. Mutlu mutlu eve geldim. Çok mutluydum çünkü o akşam kuzenlerim gelecekti. Eve girdiğimde annem ve kardeşim henüz gelmemişti. Ben karnemi incelerken annem ve kardeşim geldi. Birlikte yemek yedik. Ben ve kardeşim televizyon izlerken annem bize seslendi ve şöyle dedi “Hadi çocuklar, teyzenizi ve kuzenlerimizi almaya gidiyoruz.” Kuzenlerim ve teyzem otobüsten indiler ve hep beraber arabaya bindik. Güle oynaya eve geldik. Birlikte oyun oynadık. Yatma saatimiz gelmişti. Aslında yatma saatimiz 9’du ama o akşam gece 12’de yattık!

Diğer gün erkenden kalktık. Benim oyuncak kataloglarımı inceledik. Sonra kahvaltı yapıp, alışveriş merkezine gittik. Neyse, sözü uzatmayalım. Perşembe gününe kadar dört tane alışveriş merkezine gittik ve çok eğlendik. Tabi o sıralarda, kuzenlerim evde olduğu için pek ödev yapamadım. Ama kuzenlerim ödev yapacak bolca fırsat buldular. Onların öğretmeni her gün için değişik ödev vermişti. Örneğin; rap sözleri yazmak ve söylemek ,bir gününü anlatmak vs.

Neyse biz konumuza dönelim. Perşembe günü kuzenlerim evlerine döndüler. Benimse gezim devam ediyordu. Ertesi gün hep birlikte Kayseri’ye gittik. Tabi ki Erciyes Dağında kayak yapmak için. Tabi ki dağda çok eğlendik.  Babaannem ve dedemi ziyaret etmek için tekrar yola çıktık. Akşama  doğru Aksaray’a ulaştık ve  oyun oynadık. Ertesi gün Ankara’ya geri döndük. Gelmemiz akşam beşi bulmuştu. Yemek yedikten sonra ödevlerimi yapmaya başladım.

Ertesi gün babam iş için İstanbul’a gitti. Biz de kardeşimle oyun oynadık. Sonra ben ödev yaptım. Annemle beraber dışarı çıktık. Eve geldiğimizde beraber oyun oynadık ve sonra uyuduk.

Tatilimin ikinci haftasını evde geçirdim. Bol dinlendim, oyun oynadım ve ödevlerimi yaptım. Benim için çok güzel bir tatildi.

(Visited 87 times, 1 visits today)