Benim tercihim…

Bu günlerde çok konuşulan bir soru var .Bu soru “NASA uzay turizmini başlatıyor ve bunun ücreti 250 bin dolar ( yedi gün için) .Siz bu parayla dünyada tatil yapmayı mı yoksa uzayda tatil yapmayı mı tercih ederdiniz ?” 250 bin dolar  şuan 1.5 milyon Türk lirasına eşit.Bu çok yüksek bir meblağ ve sadece bir hafta için.İkisini karşılaştırırsak seçimimizi yaparız.

İlk olarak uzayda tatil kulağa çok garip gelebilir.Ama bu denemeyim paha biçilmez. Bana kalırsa hiç düşünmez ve uzayı seçiyorum derdim. Sonuçta hepimizin bildiği ve yaşadığı bir dünya var ve orası da burası. Öte yandan uzay da bir dünya ve bu dünya daha önce hiç keşfemediğimiz, yeni fırsatların ,yeni bilgilerin dünyası. Bu dünyayı keşfetmek olağanüstü bir şey. Uzayda bir hafta içinde çok fazla bilgi edinebilir. Örneğin :Dünyadaki hiç kimse yer çekimsiz ortamı bilmiyor. Siz oraya gittiğinizde yer çekimi olmayacak.Buna adapte olmak çok zor ama imkansız değil. Ve bu imkansızı gerçekleştirebiliriz .

Sonuç olarak bana göre uzay tatili daha değerli. Umarım bu tatili hayatımın bir yerinde yapabilirim .Uzay tatili kulağa çok hoş geliyor.

(Visited 18 times, 1 visits today)