Benim ülkem

Her ülkenin kendine göre bir sistemi vardır. Kendi doğruları, kendi kararları fakat bazen bu durum kötü sonuçlanabiliyor. Sizce her ülke adaletli mi? Veya eşit mi?

Ben bir ülkenin başkanı olsaydım neler mi yapardım? İşte cevabı…

Bir ülkede adalet, kişiye özel hak ve gerektiği yerde özgürlük bulunmalıdır. Başkanı olduğum bir ülkede öncelikle kadın hakları gerektiği gibi korunmalıdır. Fakat çoğu ülkede kadın hakları sözde bulunup, hiçbir şekilde kadınlara tam anlamıyla hak verilmemektedir. Mustafa Kemal Atatürk de en çok buna, kadınlara önem vermektedir. Onun izinde gittiğimiz bir durumda olacaksak, ülkemizde kadınlara hak verilmelidir.

Aynı zamanda adalet de çok önemli. Bir ülkede adalet olmazsa olmazlardan biridir. “ZENGİN” olan insanlar “FAKİR” insanları aşağılamak yerine onlara yardım edip biraz da olsun mutluluklarını diğer insanlarla da paylaşabilirler.

Tabii ki iş sadece toplumun yardımıyla kalmıyor bir devlet başkanı olarak asıl iş bana düşüyor. Devletimde olabildiğince adaletli hakimler ve işini iyi yapan avukatların istihdam edilmesini sağlarım çünkü işini iyi yapan insanları herkes her zaman daha çok tavsiye eder ve ekonomi gelişim gösterir.

 

(Visited 62 times, 1 visits today)