BEYAZ PATENLER

Güneşli bir cuma günüydü. Paten almak için dükkana gitmiştim. Çok heyecanlıydım. Beyaz patenleri görünce almak için cüzdanımı çıkarmıştım bile. Patenlerin yanında satılan korumalardan da aldıktan sonra kasaya yöneldim. Her şey bitmişti, patenleri alıp eve doğru yürüdüm.

Ama bir anda orda tek olmadığım hissine kapıldım. Etrafımdan arabalar geçiyordu ve ben hiçbir şey duyamıyordum. Hızla arkama bakmadan eve doğru koşmaya başladım. Eve vardığımda kapıyı kilitledim. Usulca “İnanamıyorum! Gerçekten ucuz kurtulmuşum!” diye mırıldandım. Niye böyle davrandığımı bilmiyordum ama nedense birinin beni orda takip ettiği hissine kapılmıştım.

Ertesi sabah işe gitmek için yeni patenlerimi giyip yola çıktım. Ama aynı his yine oldu. Arkada bir adam bana doğru geliyordu ve el sallıyordu. Neden bilmiyordum ama çok tanıdık geliyordu. Asıl olay ise adam dün paten aldığım dükkanda çalışan bir genç imiş. Ben para üstünü heyecandan almayı unutunca peşimden gelmiş. Bir kaç kez bana seslenmiş ama trafikten oluşan gürültü nedeniyle sesini duyuramamış. Asıl amacı bana para üstünü vermekmiş. Hala bu olayı düşünüp gülüyorum. 🙂

(Visited 19 times, 1 visits today)