Beyaz Perde

Captain Marvel

Rekor üstüne rekor kıran Marvel şirketi, yine taş üstünde taş bırakmadı.

Son birkaç yıldır çıkarttığı filmlerle gişe rekorları kıran Marvel, son çıkartacağı Yenilmezler filmini destekler nitelikte olacak bir film daha çıkarttı. Son filminde hezimete uğrayan Yenilmezler’e yeni bir isim daha eklenecek gibi duruyor:  Kaptan Marvel. Karakterin güçlerini nasıl kazandığını anlatan ve eski yıllarda geçen bu film aslında yeni Yenilmezler filmine ışık tutuyor. Aynı zamanda bu filmin bütçesi en az İnfinity War kadar var. Efektlerini de yâri bir beğendim. Gidip bu güçlü kadının güçlerini nasıl kazandığını ve aslında ne kadar önemli bir kahraman olduğunu görmenizi şiddettle tavsiye ediyorum.

 

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında

Efsane ressam Van Gogh’un hayatı sinemaya aktarıldı.

Tablolarıyla tüm dünyayı sarsan ve aynı zamanda şizofren kişiliğiyle anılan Van Gogh’un hayat hikayesi yıllardır insanlar tarafından merak ediliyordu. Aslında bu konu hakkında çok belgesel ve kısa filmler çıksa da hiç bu kadar detaylı bir film çekilmemişti. Yönetmenliğini Julian Schnable’in üstlendiği ve başrolünde Willem Dafoe’nin oynadığı bu film kısa süre önce çıkmasına rağmen ödüller aldı ve aday gösterilmeye de devam ediyor. Willem Dafoe gösterdiği muhteşem performans ile Venedik Film Festivali Volpi Kupası En İyi Erkek Oyuncu Ödülü ve Satellite Drama Filmi Dalında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Eğer bir sanat aşığıysanız ya da bu dünyayı sarsan adamın hikayesini bu denli merak ediyosanız bu filme kesinlikle gitmenizi öneririm. Birçok belgeselden daha öğretici.

Organize İşler: Sazan Sarmalı

Yönettiği ve oynadığı her filmle ses getiren Yılmaz Erdoğan efsane filmiyle geri döndü.

Çıktığı zamanda müthiş oyuncu kadrosuyla sinema sektörünü kasıp kavuran Organize İşler yenilenmiş  kadrosuyla sinema perdelerine geri döndü! Yönetmenliğini ve yapımcılığını Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı Organize İşler: Sazan Sarmalı’nın oyuncu kadrosu birçok tanıdık isimden oluşuyor. Kıvanç Tatlıtuğ’un mafya babasını, Okan Çabalar’ın çete üyesini, Ezgi Mola’nın Yılmaz Erdoğan’ın sevgilisini ve Bensu Soral’ın ise Yılmaz Erdoğan’ın kızını oynadığı filmde oyunculuklar beklenilidiği gibi üst seviyede. Komedi türünde olan bu film beni uzun bir aradan sonra güldürmeyi başardı. Yılmaz Erdoğan yapmış yine yapacağını!

 

 

(Visited 26 times, 1 visits today)