BEYAZ PERDE’DE Kİ SIRLAR

Sinema herkesin bir vazgeçilmezidir. Bana göre sinema, insanı 1-2 saat bile olsa gerçek dünyanın acılarından kurtaran bir şey. Bugün  sizlere Mart ve Nisan ayları için film önereceğim.

MART:                                                                                                                                                                          Bergen: Ünlü şarkıcı Bergen’nin yaşam öyküsünü anlatan sinema filmi. Ben şahsen çok merak ediyorum çünkü ana karakteri canlandıran kişi Farah Zeynep Abdullah. Kendisi bir çok ünlüyü çok güzel canlandırmakta. Farah Zeynep Abdullah’ı daha önce; “Unutursam fısılda”, “Arif V 216”, “Bizim için Şampiyon” filmlerinde çokça izledik.       Dilberay Küçük Dev Kadın: Film, zorlu bir hayattan gelip müziğiyle insanlara ses olan şarkıcı Dilber Ay’ın hayat hikâyesini anlatıyor. Kahramanmaraş’ta sekiz çocuklu ve fakir bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Dilber Ay, 13 yaşında para karşılığı evlendirilmesine ve yaşadığı tüm acılara rağmen şarkı söyleyerek güçlü kalacaktır! Baş karakteri canlandıran ise Büşra Pekin. Yine benim çok taktir ettiğim oyunculardan bir tanesi.                                   The Batman: Filmin özeti şu şekilde: Suçluların kalplerine korku salan Batman , olarak 2 yıl boyunca sokakları takip etmek, Bruce Wayne’i Gotham Şehri’nin gölgelerine sürüklemiştir. Şehrin yozlaşmış yetkilileri ve yüksek profilli kişiler ağı arasında yalnızca birkaç güvenilir müttefiki olan – Alfred Pennyworth , Teğmen James Gordon ile yalnız kanunsuzumuz, kendisini şehir halkı arasında intikamın yegane örneği olarak kanıtlamıştır. Bir katil, bir dizi sadist entrikayla Gotham’ın seçkinlerini hedef aldığında, bir dizi şifreli ipucu, Dünyanın En Büyük Dedektifini yeraltı dünyasını soruşturmaya gönderir. Batman burada Catwoman (Kedi Kadın) olarak da bilinen Selina Kyle (Zoë Kravitz), Penguen olarak da bilinen Oswald Cobblepot (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) ve Riddler (Bilmececi) olarak da bilinen Edward Nashton (Paul Dano) gibi karakterlerle karşılaşır. Kanıtlar ve failin planlarının ölçeği netleşirken, Batman yeni ilişiler kurmalı, suçlunun maskesini düşürmeli ve Gotham Şehri’ni uzun süredir rahatsız eden, gücün ve yolsuzluğun kötüye kullanılmasına adalet getirmelidir.

NİSAN:                                                                                                                                                                           Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları: Benim en çok beklediğim film diyebilirim. J.K.ROWLİNG ‘in kaleminden bir film. Fantastik Canavarlar serisinin 3. filmi olacak. Tartışmamız en gizemli karakterdir Albus Dumbledore. Buda en çok merak ettiğim filmler arasında yani.

Bugünlük benden bu kadar, ilginizi çeken başka filmleri lütfen benimle paylaşmayı unutmayın…

 

 

(Visited 19 times, 1 visits today)