Bilgi hep en iyisidir

Düşler diyarında güzel mi güzel bir sabaha gözlerimi açtım ve açar açmaz ne göreyim penceremin kenarında yaşlı bir adam oturuyor. Hemen kalkıp yanına gittim ve neden burada olduğunu sordum, o da bana benim seçilmiş olduğumu söyledi ve iki tane süper güçten birini seçmeye hakkımın  olduğunu söyledi . Biraz gizemli biriydi sorumun cevabını almak için düşünmem gerekiyordu. Ona sordum bu bahsettiği süper güçler neydi . Bana şöyle yanıt verdi : evlat  bu süpergüçlerden birincisi senin istediğin zaman istediğin hayvana dönüştürüyor.İkincisi ise dünya üzerinde var olan tüm bitkilerin faydalarını, zararlarını ve adlarını bilmek dedi ve bana da söyle bakalım hangisine sahip olmak istiyorsun dedi . 

Bende mantıklı bir karar verebilmek için biraz düşünmeye başladım ve birinci koşul bana ne katabilir diye düşündüm şimdi ben istediğim hayvana istediğim zaman dönüşebiliyorsam ilk yapacağım şey şiddete marus kalan hayvanların yanına gidip onları kurtarmak sonra konuşup neler hissettiğini sormak isterdim ve hatta bunun ile ilgili bir is bile kurabilirdim böylece hayvanlarıyla sorun yaşayan ailelerin hayvanlarıyla konuşup onların sorunlarını çözebilirim.

Ve şimdi de ikinci olanağı düşünmem gerekiyor çünkü bu olanak da kendim ve dünyanın gelişebilmesi için çok önemli. Her bitkinin adını, faydalarını ve zararlarını bilmek beni çok değerli biri kılar çünkü insanların bilimde daha keşfedemediği birçok bitki ve bu bitkilerin fayda ve zararları var ve ben bütün bunları biliyorum. Benim bilgilerimin en çok tıp dalında kullanılacağını düşünüyorum ve bu sayede bir çok tedavisi olmayan hastalığın ve virüsün ilacının yapılabileceğini düşünüyorum. 

Kafamda iki olanağı düşünüp kendim ile tartıştıktan sonra insan sağlığının çok daha önemli olduğunu düşündüğüm için ikinci olanağı seçtim. 2 yıl sonra ünlü bir bilim adamı oldum ve kendi ismimi verdiğim ilaçlar yaptım çok hayat kurtardım ve iyiki de ikinci olanağı seçmişim dedim ve hala her gece uyumadan o yaşlı adama şükür edip teşekkür ediyorum.

SON

 

   

 

(Visited 11 times, 1 visits today)