BİLGİSAYAR VE İNTERNET TEKNOLOJİLERİN OLUMLU VE OLUMSUZ ETKİLERİ

Herkese merhaba,

Bildiğiniz gibi bilgisayar, internet ve diğer teknolojik aletler çok kullanılmaya başladı. Bazen kendimizi kaptırıp internetin başından kalkmıyoruz. İnternet elbetteki faydalıdır ama `OLUMLU VE OLUMSUZ `yönleri vardır. Faydalı yönlerin başında bilgiye kolay ve hızlı erişim gelmektedir. Bunun yanında hızlı iletişim , hızlı işlem ve sosyal paylaşımlar vardır. Ancak kendimizi çok kaptırdığımızda diğer sorumluluklarımızı yerine getirmeme, gizli bilgilerimizin başkalarının eline geçmesi ve benzeri zararları da vardır. Diğer ve en önemli zararı ise `Wİ-Fİ`. Bildiğiniz gibi birçok teknolojik alet wi-fi ‘ nin yaydığı radyasyonlu sinyaller yüzünden insanlara sağlık açısından zarar veriyor. Aşağıdaki linkte detaylı bilgileri bulabilirsiniz .

http://www.bilgiustam.com/wi-fi-ile-alakali-saglik-riskleri-nelerdir

Size faydalı bir bilgi vermek isterim. Uyurken odanızda elektronik alet bulundurmayın.

Elektronik aletlerin sağlık açısından bilinen zararları;

  1. Radyasyon difüzyonu,
  2. Beyin hücrelerini eritmesidir.

Wi-Fi teknolojisi ile elektromanyetik aşırı duyarlılığı bağlantılıdır. Kanada’da okul çocuklarında ve Fransa Milli Kütüphanesi personelinde Wi-Fi’ye maruz kalmaktan kaynaklanan şikayetler görülmüştür. Bir erkek doktor ortalama 60-Hz elektrik alanına maruz kaldığında, kendine elektromanyetik aşırı duyarlılık tanısı koydu. Baş ağrısı, kas seyirmesi ve temporal ağrı gibi belirtiler göstermekteydi.

Bu kadar zararlarından bahsettiğimiz internetin en iyi yönü ise aradığınız hemen hemen her şey hakkında bilgiye erişebiliyorsunuz.

İnternetin azı faydalı çoğu zararlıdır.

4373_manyetikcag

HÜSEYİN POYRAZ YILDIRIM

(Visited 300.000.000.000.000.576 times, 1 visits today)