Bilgisayarın Yarar ve Zararları

 Çoğu kişinin sevdiği bilgisayarın yararlarının yanı sıra zararları da vardır. Örneğin olumlu yanları ödevlerimize yardımcı olmak, bilmediklerimizi öğrenmek, eğlenmek ve önemli haberler hakkında önceden bilgi almak olabilir. Zararlı yanları ise radyasyona maruz kalmamız, gözlerimizin bozulması, kilo almamız ve küçük insanları büyük göstermektir.

Bilgisayarlar, ödevlerimize yardımcı olurken bize zaman da kazandırır. Bilmediğimiz konularda araştırma yaptığımızda bize önemli şeyler öğretebilir. Eğlendiğimiz zamanlarda mutlu oluruz. Bir konu hakkında önemli gelişme beklediğimizde daha hızlı haber alırız. Radyasyona maruz kalmamız sonucunda kanser gibi bazı ölümcül hastalıklara yakalanabiliriz. Bu riski azaltmak için genelde bilgisayarın olduğu odalara bazı bitkiler konulur.

Gözlerimizin bozulması çok kötü etkiler yaratır. Gözler çok önemli organlardır ve sürekli kullandığımız için gözlerimizdeki problemler bizi çok rahatsız eder. Bu yüzden bilgisayar kullandığımız zamanlarda çok fazla defa ara vermemiz gerekir. Bilgisayar kullanırken oturduğumuz yerde uzun süre oturmamız sonucu kilo problemleri ile karşılaşabiliriz. Küçük insanları büyük göstermesi, küçük insanların internette görüp, sevdiği fenomenler gibi olmak için büyük insanların tavırlarını sergilemesi insanların özgürlüklerini kısıtlar. Herkes, kendisi olmalıdır. Örnek alınan kişiden birçok tane olursa o örnek alınan kişinin önemi kalmaz.

(Visited 117 times, 1 visits today)