Bilgisayarsız da oyun oynanabilir!

Günümüzde çocuklar zamanlarının çoğunu bilgisayar oyunu oynayarak geçiriyorlar.  Hatta bazı arkadaşlarım bahçede oynamaya bile bilgisayarları ile geliyorlar. 

 Çocukların bilgisayar yerine arkadaşları ile oynamalarının birçok faydası  var. Spor yaptığımız için daha sağlıklı oluruz. Yeni arkadaşlar ediniriz.  Zihnimiz yorulmadığı için derslerimizde daha başarılı oluruz.

 Arkadaşlar arasında yardımlaşma, sevgi, saygı gibi duygularımız gelişir. Özellikle havaların sıcak olduğu günlerde futbol, saklambaç, basketbol ve kendi aramızda uydurduğumuz park ebesi oyunu en favori oyunlarımız.

Bilgisayar oyunları oynadığımızda bilgisayara devamlı baktığımız için gözlerimiz kısa sürede bozulabilir ve gözlük takmak zorunda kalabiliriz. Bazı bilgisayar oyunları çok şiddet içerdiği için psikolojimizi bozabilir.  

Aklımız sürekli oyunlarda olduğu için dikkatimizi derslere veremeyiz.  Vaktimizin çoğunu bilgisayar oyunu ile geçirdiğimizde kitap okumaya ayıracak  vaktimiz de kalmayacaktır.

Hiç bilgisayar oyunu oynamadan olur mu? Bence olmaz. Çok sevdiğimiz bir oyuna  uygun zaman ayırıp bağımlı olmadan oynayabiliriz. Benim en sevdiğim oyunlar futbol ve ailemle birlikte oynadığımız  kelime oyunları.

(Visited 231 times, 1 visits today)