Bilim Ülkesi

BİLİM ÜLKESİ

Kendime ait ülkem olsaydı adını Bilim Ülkesi koyardım. Bu ülkede her evde laboratuvar ve bir yardımcı robot olurdu. Tüm robotlar hesap makinesi ile yönetilirdi. Robot hayvanlar olurdu. Robotların yemek pişirme komutu 76476 olurdu. Evi temizleme komutu 959828 olurdu ve insanlar yorulmazdı. Tüm insanlar fizik bilirdi ve yeni icatlar yapar ve science dersi ile iksirler yapardı.

Bir tane park olurdu, bu parkı robotlar sulardı. Parkın içinde güller, laleler olurdu. 15 kilometre yürüdükten sonra bir tane çiçekçi olur tohumları satar ve çoğaltırdı. Robotlarda ölen çiçekler yerine gövdelerindeki hortumla yeni tohumlar atarlardı. Üstelik ülkenin bir tane mahkemesi olur adıda Işıklı Kara olurdu. Mahkemeye robottan online yapardım ve dilekçeleri ışınlardım. Arabalarda bulutlara kadar uçan araba olurdu. Hırsızları yakalamak için sadece polislerde olan fırlatılabilen iki parça mıknatıslı kelepçe olurdu ve ülkede hırsız kalmazdı.

Her yıl fizik ve eğlence günü olurdu ve isteyen kişi matematik, isteyen kişi fizik, isteyen kişi fen yapardı. Bilim ülkesinde insanlar ve çocuklar istedikleri gün işe ve okula gidebilirler. Bu ülkede insanlar istedikleri gibi yaşardı.

B.Aslan GÜNGÖR

Sınıfı 1-D

(Visited 4 times, 1 visits today)