Bilinmeyen Havyanlar

  BİLİNMEYEN HAYVANLAR (BÖLÜM 2)    

1)FIÇI BALIĞI

ficibalik

Bu olağandışı hayvan kesinlikle bugüne kadar karanlık sularda bulunan en ilginç balıklardan birisi. Hayalet balığı diye de adlandırılan bu hayvan kesinlikle bu garip görünümü ile bunu destekliyor.Fıçı Balığının kafası tamamen  saydamdır ki bu da onu gerçekten çok garip kılıyor.

2)DUMBO AHTAPOTU

Dumbo Ahtapot

Bütün şekli ile çizgi film karakterlerini andıran bu ahtapot türü 3000 ila 5000 metre derinlikte yaşıyor. Ayrıca bu canlılar genellikle 20 cm olmalarına rağmen 1,5 metreye ulaşanları da bulunmuştur.

3)Ping-Pong Ağaç Süngeri

 Ping-Pong Ağaç Süngeri
 Yaklaşık 3000 metre derinlikte bulunan bu garip canlı ne kadar otçul gibi görünsede aslında etoburdur.. Pinpon topuna benzeyen ve tüylerle kaplı olan duyargaları yakından geçen her türlü canlıyı yakalayıp sindiriyor. Boyları 1 metreyi bulabiliyor.
4)ARAP TAVŞANI
En İlginç Ve Bilinmeyen Hayvan Türleri
 Kırmızı listede olan bu hayvanların soyu hızla tükeniyor. Suriye de eti çok fazla tüketilen bu memeli türünün boyu yaklaşık olarak 7 veya 8 cm olamasına rağmen kuyrukları 16 17 cm ye kadar ulaşabiliyor. Yapılan araştırmalara göre bu memelinin kuyruğunu  uzunluğu onun sıçradığında dengede kalmasını sağlıyor. Ayrıca tavşan olarak adlandırılan bu memeli türü aslında türü daha belirlenememiş sıçramasından ve kulaklarından dolayı “TAVŞAN” olarak adlandırılmıştır.
5)DENİZ DOMUZU
 Deniz domuzu olarak bilinen bu çirkin,yüzü gözü belli olamayan,canlı daha çok Şubat ve Mart aylarında Antartikada ortaya çıkıyor.Bu canlı Deniz salatalığı(!) türünden olduğu bilinip okyanusların en diplerinde yaşayan bu canlı 2008 yılında Antatikada yapılan bir araştırma sonucu bulunmuştur.
6)GÜNEŞ AYISI
 Ayılar,ayıgiller, normalde çok ağır olup 1 tona kadar varan kilolarıyla karada yaşayan en büyük hayvanlar katagorisine girebiliyorlar fakat Güneş ayıları diğer bir adı ile Maya ayısı en küçük ayı türü olarak yalnızca ortalama bir insanın kilosunda olabiliyorlar.Geçenlerde yaşanan ve uzaylı sanılarak dövülerek öldürülen bu canlı cahilliğin en büyük göstergesi.Bu olayda yer alan bir insanın ifadesi ise şu şekilde;“Yaratığı gördüğümüzde şok yaşadık. Hayatımız boyunca böyle bir yaratıkla karşılaşmamıştık. Aramızdan birisi çıktı ve hayvana bayıltana kadar vurdu. Bilincini tekrar kazandığında ise, onu ormana gitmeye zorladık” bu olay Güneydoğu Asyada Borneyo adasında gerçekleşmiştir
KAYNAK: www.radikal.com.tr , www.evrimagaci.org , https://www.tatliaskim.com

 

(Visited 557 times, 1 visits today)