Bilinmeyen Mektup

Bir gün Selen evinde otururken kapı çaldı. Selen sağa baktı, sola baktı, yukarı baktı, aşağıya bakınca bir mektup gördü. Bu mektup, kimden geldiği belli olmayan, ama üstünde Selen’in ismi yazan bir mektuptu. Selen mektubu  açtı. İçinde bir not bir de at figürü vardı. Selen notu aldı, okudu:

”Bunu sana gönderdim çünkü, sana bir görev vereceğim. Şimdi, bu mektubun kimden geldiğini çözeceksin. Yani benim kim olduğumu bulacaksın. İsim yerine bulduğun kişiyi yazacaksın. Eğer doğruysa bu notun sonunda ‘ Doğru! ‘ diyecek, yanlış ise ‘ Yanlış! ‘ diyecek. İyi şanslar. ”

Selen ilk önce duraksadı. Sonra at figürünün babasının ofisindeki atın aynısı olduğunu hatırladı. İsim yerine babasının ismini yazdı. Sonra notu açıp baktı. ” Yanlış! ” yazısı çıktı. Selen dona kaldı. Nasıl olurda babasının ofisindeki ata benzeyen figür doğru olamazdı? Sonra nota bir kez daha baktı. Notta fark etmediği bir şey bulmuştu. Bu yazı anneannesinin yazısıydı. Anneannesinin ismini yazıp bekledi. ” Doğru! ” yazdı. Birden konum ortaya çıktı. Oraya gidince anneannesini buldu. Anneannesi şöyle dedi:

-Bu bir dikkat testiydi. Sen çok akıllı olduğun için doğru cevapladın.

O günden sonra Selen o mektubu sonsuza kadar sakladı.

Bennu Uçar                                                                                                                                                                      3/B

(Visited 11 times, 1 visits today)