Bilinemezcilik

“Gün kavramının artık geçerli olmadığı günlerden birindeydik. Artık tatil olmuştu ve günümü gün ediyordum bir gün dışarda bir gün evde bilgisayar oynuyordum. Ancak her tatilin bir sonu olduğu gibi bu tatilin de vardı ancak bu tatilin şöyle bir farkı vardı çünkü dakikalar adeta saatler gibi saatler aylar gibi geçip gitmek bilmiyordu.” dedi Mehmetin çoktan uykuya daldığını farkettim oysaki daha bu hikayenin başıydı.
Okulum tatil olmasından dolayı okula gitmemiştim ve akşamları geç yatıyordum hatta bazen yatmıyordum akşamları sesli bir şekilde kitap okuyarak para kazanıyordum çünkü böyle bir uygulama gerçekleştirmiştim ve okuma yazma bilmeyen insanlar burdan kitapları dinleyebiliyorlardı ve bende burdan paara kazanıyordum ancak yarın akşam olacaklardan habersiz bir şekilde evde yatıyordum. Yarın olmuştu yine günlük rutinim olan uygulamayı açıp reklam gelirlerine baktım ve kahvaltımı yaptım. Daha sonrasında bir mesaj geldi normalde çok dikkatle okumazdım böyle mesajları ancak bu sefer bir şeyler oldu ve mesajı çok dikkatli bir şekilde okudum mesajda şunlar yazılıydı “siz değerli bir tutam ses uygulamasının kurucusu Emre Azman yarın gerçekleştirilecek olan ödül törenimize gelmek ister misiniz ?” . mesajı ilk okuduğumda şaka zannettim ancak değilmiş. Bende üstümü giyindim ve ödül törenin saatini bekledim. Saat artık 7 olmuştu ve ödül töreni 7 buçukta başlıyordu bende arabama binip salona gittim ancak yinede bir değişik olmuştum. Salona girdikten 5 dakika sonra ödüller dağıtılmaya başlandı anca bir gariplik vardı o da yılın en kötüsü ödülleri veriliyordu. Herkes çok şaşırmıştı ancak sıra bana geldiğinde işte o an salon sessizliğe büründü bütün bakışlar üzerimdeydi. Sunucu sadece benim öödülümü yılın en iyi uygulaması olarak. Ben çok şaşırmıştım ve afallamıştım ancak diğer kişilere ayıp olmasın diye ödülü reddettim ve salondan ayrıldım. Salondan ayrıldığımda büyük bir alkış tufanı koptu beni tebrik etmek amacı ile bu hareketim sayesinde uygulamam ününe ün kattı ve bugün 100 milyon dolardan satışa çıktı ve dünyanın dört bir yanına ulaşmayı sağladı ve her dilden insanlar kullanmaya başladı.
Bu da benim böyle bir anımdır dedi babam ve çok şaşırmıştım geçmişte ne kadar büyük işler başardığına çünkü şu anda onun tasarladığı uygulama dünyanın en çok indirme alan uygulamalarından biriydi. Bende ondan çok etkilendim ve küçükte olsa birkaç tene uygulama tasarlamaya karar verdim.

(Visited 325 times, 1 visits today)