Bir Aile Kavgası

Annem ile babam her gün ki gibi kavga ediyorlardı. Bugünün konusu benimle de alakalıydı. Bugünün konusu benim okul hayatımdı. Yemek yerken aralarında fısıldaşıyorlardı. Yemek biter bitmez annem beni çağırdı ve otur dedi. Ben çok gerilmiştim. Annem bir anda babama bir kağıt göstermişti. Ben o kağıdın fatura  olduğunu zannederken, annem okulumu arayıp notlarımı istemiş ve bunları sıralayıp not almıştı. Babamın gözleri açılmıştı. Bir anda konuya girip bana sakin, bana pek de sakin gelmedi, bana bağırarak bu notlar ne demişti ben uzaylı görmüş köylü gibi kalmıştım ağzımı dahi açamadan odama çekilmiştim.

 

 Babam ile annemin konuştuklarını duyuyordum ve duydukça da içim acıyordu. O sırada stresimi azaltma için telefonumu açıp arkadaşıma yazmıştım. Arkadaşımın adı Nisaydı. Arkadaşıma olan biteni anlatmıştım oda bana kendi sorunlarını anlattı. Neredeyse sorunlarımız aynıydı, onunda ailesi ile problemleri varmış. Yarın olmuştu ben anne babamdan erken kalkmıştım çünkü o askın yüzlerini göresim yoktu ondan dolayı günün daha yeni doğduğu saatlerde çıkmıştım. Okula gittim okulda arkadaşım nisa ile görüştü o sırada bana planını anlattı bana evden kaçacağını söyledi. Ben bu fikrin çok saçma gelmişti. Bana detaylarından bahsetti ama hiç ciddiye almamıştım. Günüm Nisanın saçma planını dinlemekle geçti. Eve geldiğimde annem ve babam yemeğe benden önce başlamışlardı.  Geç kaldığımı zannedip saate bakmıştım ama normal saatimden de önce gelmiştim. Anneme ”Neden benden önce başladınız” diye sordum. Annem bana cevap vermeden öylece baktı. Ben başka bir şey söylemeden odama çekildim. Ödevlerim vardı şarkı eşliğinde ödev yapıyordum ta ki annem odama girip “şarkı dinleyerek ödev yapılmaz” diyene kadar. Sonra telefonumu aldı. Babamda beş dakikada bir odama girip duruyordu. Ben sonunda kapımı kilitledim onu gören babam bana bağırdı bende açmak zorunda kaldım. Saatler geceyi göstermişti annem ile babam gecenin bu vaktinde hala benim hakkımda konuşuyorlardı, onların uyumasını bekledim ardından yemek masasının üstünde olan telefonumu aldım. Nisa bana onlarca mesaj atmıştı. Baktığım mesajda bana planını gerçekleştirdiğini ve camımda olduğunu söyledi. Bende anneme babama olan sinirim ile birlikte katıldım plana beş dakikada pılımı pırtımı toplayıp çıktım evden. Nisa planı anlatmıştı, ben çok heyecanlanmıştım. Bana uçak biletlerini gösterdi ve benimle gel dedi. Ben kendimde değildim, her şey çok hızlı gelişti, kendime geldiğimde havaalanındayım ve nisa buradan diye bana el kol hareketleri yapıyordu. Başarılı bir şekilde uçağa binmiştik.

 

İşte bu kadar annem yaşadıklarımız  sizi bu durumda mahrum bıraktığım için özür dilerim biliyorum evladınızın dört yıl boyunca çok az haber alarak geçirdiniz. Biliyorum bana kızgın olduğunuzu biliyorum ama şu an senden sadece affetmeni isteyeceğim

(Visited 4 times, 1 visits today)