Bir Bakarsın Hepsi Gelip Geçmiş

Bir bakın arkanıza da görün doğmadan önce neleri kaçırmışsınız bir bakın! Bir bakında sonra neyin güzel olduğuna karar verin. Ben küçük iken aynı sizler gibiydim; yeni şeylere açıktım ve yeni aldığım bir oyuncağın bir
üst modeli çıkınca ‘Baba bunu da isterim.’ derdim. O zamanlar bende tüplü, kasalı bir samsung bilgisayar vardı: age of empires gta3 vs. çalışırdı, half life 2 kaldırmazdı (Düşünün). O zamanların kıymetini bilseymişim keşke! Artık geri dönemem, şimdi anladım o kadar değerli olduğunu. İlkokul 4. sınıfta csgo çıkmış, gran theft auto 5 çıkmış ben onu almak için can atardım. O sırada aklıma geldi, benim kafa halen counter-strike’teydi, grand theft auto 4′ teydi bende halen bir tane bile yoktu ve benim halen bir tüplü bilgisayarım vardı. Çok geçemeden mavi ekran vermeye başladı sonra ben o bilgisayarı bir yere attım. Hala çalıştırmadım, çalışmıyor sanırım üstü tozlu ama 6. sınıfa geldim o an anladım o üstü tozlu bilgisayarda ne anılar geçirdiğimi, neler oynadığımı, powerpoint 98′ de neler yapmaya çalıştığımı… İşte o an anladım ki eski şeyler her zaman yenilerden daha güzeldir şimdi wolfenstein, doom, half-life olmasaydı hiç biriniz evinizdeki konsola, o zengin oyun bilgisayarlarına sahip olamazdınız. Neyse hatırladınız mı o need for speed 1 ve 2’yi?
Hatırladınız mı o driver 99′ u?  Kimse hatırlamaz diye düşünüyorum ben de hatırlamazdım taa ki 6. sınıfa gelene kadar. 2000’li yolları, 90′ ları 80’leri… O zamanları keşke ben de yaşayabilseymişim dedim. (O zamanlarda daha fazla anı biriktirirdim)  Bu bilgisayar denilen aletlerin az ve pahalı olduğu zamanlar. Misket oynayıp taso biriktirdiğim günleri ben de görmek isterdim .Keşke ben de o günleri görebilseydim diyor insan içinden. Ben o yüzden eskilere çok düşkünümdür, yeni şarkı sorulunca dururum, iki saat düşünürüm.
Ben 4. sınıftayken telefon vardı arkadaşta, anneme gidip ‘Bana da telefon alır mısın?’ derdim. O ise kabul etmezdi sonra anladım telefonun çok gereksiz olduğunu. Şimdi ise ülkemizde telefon kullanma yaşı sekiz.  Ben anlamıyorum bu küçük alette ne var da bu kadar ilgileniyorlar?

(Visited 138 times, 1 visits today)