Bir Bakış, Bir Keşif

Bir gün her zamanki gibi okuldan çıkıp eve gitmek için yol aldım. Okul ve evim birbirlerine çok yakındı onun için yürüyerek gidip geliyordum. Her zaman aynı yollardan gittiğim için farklı bir yoldan gitmeye karar vermiştim. Bu yol biraz daha uzun ve ara yerlerden geçiyordu ama güzeldi. Yürümeye devam ederken bir dans yeri gördüm ve merak ettim. Gizlice içeri doğru baktığımda son ses müzikle Hip Hop dansı yapanları gördüm ve harikaydılar.

Bir süre izledikten sonra biri beni fark etti ve “Hey, orada ne duruyorsun, yanımıza gelsene.” diye seslendi. Ben de her ne kadar çekinsem de “Olur.” dedim. Bana “Sen de bize katılmak ister misin?” diye sordular. Ben de ” Ben daha önce hiç dans etmedim, o yüzden çok bilmiyorum.” dedim. Onlar da “Sadece müziği duy ve bizim gibi akışına bırak. Vücudun seni yönlendirir. ” dediler. “Tamam.” dedim ve dans etmeye başladık.

İlk başta dans ederken biraz zorlanmıştım ama daha sonra kendimi akışına bırakınca her şey çok güzeldi. Tabii ki ilk dansım olduğu için profesyonel değildim ama ilke göre de bence fena değildim. Bu arada ilk dediysem de evde kendi kendimeyken dans ediyordum ama ne kadar iyi bir dans denir ona, bilemem.

Dans bittiğinde herkes ilke göre çok iyi olduğumu ve dans etmeyi bırakmayıp kendimi geliştirmem gerektiğini söylediler. Hatta beni bir dahaki dans provalarına davet ettiler ve ben de kabul ettim.

Eve gittiğimde annem beni çok merak ettiklerini ve neden bu saate kadar gelmeyip, onlara haber vermediğimi sordu. Ben de birkaç bir şey uydurdum. Dansa gittiğimi söylemedim çünkü ne tepki vereceklerini bilmiyordum. Bu yüzden söylememek en iyisi diye düşündüm.

Ertesi gün olduğunda okuldan çıktım ve yine dans provasına gittim. Bugün bizimkilere de bir arkadaşımla ders çalışacağımızı söyledim. Bu sefer biraz erken gelmiştim buraya ve bir iki kişi çalışıyordu. İçlerinden biri “Gel, hadi sana biraz tekniklerini öğreteyim.” dedi ve çalışmaya başladık. Her şey çok iyi gidiyordu ve güzeldi. Biz tam çalışmayı bitirmiştik ki öbür arkadaşlarımız da geldi ve hep birlikte dans etmeye başladık. Bugün düne göre biraz daha iyiydim ve gelmeden önce evde biraz çalışmıştım.

Bu böyle bir süre daha geçti ve ben artık çok iyi dans ediyordum. Yakında bir Hip Hop yarışması varmış ve biz bu yarışmaya hazırlanmaya başladık. Bu arada annemlerin hala haberi yok ama yarışmadan önce söylemeyi düşünüyorum, umarım fazla kızmazlar. Ayrıca şunu söylemek gerekirse ben kendimi Hip Hop dansında keşfettim. Uzun zamandır sanki bunu bekliyormuşum gibi. Aslında aklımda hiç böyle bir şey yoktu ama hayat işte önümüze ne çıkaracağı belli olmuyor. İnanmayacaksınız belki ama birisi bana böyle bir şeyin olacağını söylese imkansız derdim.

Bugün annemlere söyleyecektim artık ve çok heyecanlıydım. Söylemek için onları karşıma aldım ve konuşmaya başladım. Açıkçası bana biraz kızdılar ama Hip Hop yaptığım için değil onlara en başından söylemediğim için. Doğruyu söylemek gerekirse bu kadar iyi bir tepki beklemiyordum ve endişeliydim. Ayrıca yarışmayı izlemeye de gelecekler.

Büyük gün gelip çatmıştı, bugün yarışma vardı. Hepimiz çok heyecanlıydık ve deli gibi bu yarışma için hazırlanmıştık. Aslında kazanamasak bile biz mutluyduk çünkü hep birlikteydik ve ruhumuzla dans ediyorduk. Sıranın bize geldiğini söylediler ve artık sahneye çıkıp tüm ruhumuzla, en iyi şekilde dans edecektik.

Sahnedeyken her şeyi çok iyi yaptık ve tüm ruhumuzla dans ettik. Şimdi bütün yarışmacılar sahnede toplanmış kimin kazandığını öğrenmek için bekliyorduk. Açıkçası bütün yarışmacılar iyiydi ama tabii ki bazıları çok daha iyiydiler. Sonucu açıklayan kişi konuştu ve “Bu yarışmayı kazanan 5. grup” diye açıkladı. Bu arada 5. grup bizdik. Hepimiz coşkuyla birbirimize sarıldık ve çok mutlu olmuştuk. Artık daha iyi yerlerde daha iyi bir şekilde sanatımızı sergileyebilecektik.

Herkes çıkışta bizi tebrik etti ve ailemin yanına gittiğimde onlar da beni çok beğenerek izlediklerini söylediler ve tebrik ettiler.

Bundan sonrasında çok iyi işler çıkarttık ve çok mutluyduk. Her geçen gün birbirimize olan sevgimiz artıyor ve her geçen gün gelişiyoruz. Umarım siz de bir gün kendinizi keşfedebilirsiniz ve mutlu olursunuz.

(Visited 16 times, 1 visits today)