Bir Başarı Öyküsü

Merhaba,

Bugün size sekiz yaşında bir jimnastikçi olarak yazıyorum. Spora üç yaşında başlayan ve sekiz yaşından beri jimnastik sporu ile ilgilenen hatta biraz kilolu olduğu için başlarda zorlanan birinden bahsetmek istiyorum. Sporla ilgilenmiyorsanız bile son zamanlarda medyayı biraz olsun takip ettiyseniz kimden bahsedeceğimi anlamışsınızdır sanırım.

14. Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm ONBAŞI

ayşe begüm onbaşı totemi ile ilgili görsel sonucu

Ona “madalya canavarı” ya da “altın kız” da diyorlar. O Türkiye’nin gururu…

Ayşe Begüm şu anda 15 yaşında ve lise ikinci sınıf öğrencisi. Haftanın beş günü antrenmana katılıyor. Hem de öyle böyle değil, her antrenman için Akhisar’dan Manisa’ya her gün 100 km yol yaparak, yılmadan usanmadan. derslerinde de jimnastikte olduğu kadar başarılı bir öğrenci. Sadece bir kere matematikte düşük not aldığı için öğretmeninden fırça yemiş. Çalışkan, azimli, kendine inanan ve özellikle hiç kimseye benzemeye çalışmayıp kendisi olmak için uğraşan bir kız. Sağlıklı beslenmek uğruna çikolata yemiyor ve iradesi hayranlık verici.Düşünün bakalım canınız çikolata isterken çikolatayı sadece koklayıp tekrar dolaba koyduğunuzu, kaçımız yapabilir bunu?

Bir de totemi varmış; sezon başında kullandığı çoraplarını sezon kapanana kadar kullanıyormuş. Ayrıca yarışma öncesi aynanın karşısına geçip “benim adım Ayşe Begüm Onbaşı, bugün bomba gibiyim” dermiş.

ayşe begüm onbaşı totemi ile ilgili görsel sonucu

Ayşe Begüm seneye Avrupa Şampiyonasına, iki sene sonra da tekrar dünya şampiyonasına katılacak. Kendisine şimdiden başarılar diliyorum.

– Benim adım Duru YAVUZ, bugün bomba gibiyim!

Neden olmasın 🙂

 

Sevgiyle kalın…

 

(Visited 220 times, 1 visits today)