Bir Çocuğun Gözünden 2016

Geçtiğimiz yıl olan 2016 yılını bir çocuk olarak yorumlamak gerekirse nasıl olurdu? Bu sorunun cevabını vereceğim. 2016 senesi çok güzel bir sene olmadı, bir sürü can kaybettik  ve en önemlisi ise 15 Temmuz 2016 gecesi. Bu gece Türkiye’nin en zor gecesiydi. Bir sürü insan, bir sürü şehir bir olup darbeye karşı geldi. Bazı kötü insanlar yüzünden Türk askeri ile Türk polisi karşı karşıya geldi. Ama Türk insanları tek yürek olarak darbeye karşı çıktı. Tankların önlerine yatanlardan, tankların üstüne çıkanlara kadar herkes hiç suçu olmayan vatandaşlar, özellikle çocuklar etkilendi. O çocuklardan biri de ben oldum! Bizim evimizin üzerinden çok hızlı ve gürültülü bir şekilde jetler geçti. Çok net hatırlıyorum gece saat 3.30 civarı uyuyordum. Ablam, annem ve babam haberleri izliyorlardı. Bir an kalktım ve ablam kafamı geri yastığa koyarak uyumamı söyledi. Çünkü o da fazla etkilenmemi istemiyordu.

darbe 15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

2016 senesinde kötü şeylerin yanı sıra iyi şeyler de oldu. Herkes bilmese de bir kız kanser hastası olarak 2016’ya girmiş, sene sonunda kanseri yenmişti.

Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde beni en çok mutlu eden, çocuk oyuncu olarak ödüle layık görülen Beren GÖKYILDIZ’dı. Henüz 7 yaşında olmasına rağmen çok beğenilen bir oyunculuğu var. Beni çok mutlu etme sebebi daha çok küçük olmasına rağmen bu kadar yetenekli olması.Ülkemizde çocuklara da değer verilmesi ve ülkemizin doğu taraflarında okula gidemeyen kızlar olmasına rağmen bir kız olarak ödül alması çok gurur verici bir durum.

beren gökyıldız instagram ile ilgili görsel sonucu

2016 senesinde güzel olaylardan biri de Show TV’de yayınlanmaya başlayan “Güldüy Güldüy Show”. Sadece çocuk oyunculardan oluşan bir tiyatro şovu. Ezo SUNAL’ın sunduğu bir çocuk tiyatrosu. Bu şovda da Beren Gökyıldız var. Kötü şeylerin yanı sıra iyi şeylerin de olduğu bir sene bitti. Aslında 2016 bana çok ders verdi; mesela sabırlı olmayı, pozitif düşünmeyi öğretti. Kimse bir yılının kötü geçmesini istemezdi ve her senenin başında olduğu gibi 2017 senesinin de sağlıklı, sevgi dolu, barış dolu, güzel, mutlu, huzur dolu bir yıl olması dileğiyle. Güle güle 2016, hoş geldin 2017!

 

(Visited 164 times, 1 visits today)