Bir Dilek Dilemeye Var Mısın?

Küçük ve şirin bir kasabada yaşıyorum. Neredeyse herkes birbirini tanıyordu burada. Sokağa çıkıp arkadaşım Zeynep’in evine doğru yola çıkmıştım. Yoldaki kırmızı yeşil aydınlatmalardan gözlerimi alamıyordum. Rastgele yerleştirilmiş minik çam ağaçları ve yılbaşına özel dekorlar ayrı bir sempatiye sahipti. Etraf çok aydınlık ve içtendi.
Zeynep’in evine gelmiştim. Etrafı biraz daha inceledikten sonra zile bastım. Bir süre bekledim fakat açmadı. Yılbaşı için alışveriş yapıyordur diye düşündüğüm için çok umursamamıştım. Yapacak bir şey bulamayınca minik bir kafeye oturup kahve içmeye başlamıştım. Bugün çok mutluydum çünkü 2019’a girecektik. 2019’da yapacağım şeyler için minik ama sevimli bir defter almıştım. Tam zamanıydı aslında. Hazır kahvem de yanımdayken yazabilirdim. Defteri açtım ve yazmaya başladım. 2019 da en az 1 kere paraşütten atlayacaktım, en az bir kere yurt dışına çıkacaktım, en az 1 kere Kiribati’ye gidecektim… Listeyi bitirdikten sonra saate baktım. Saat 18.32’ydi. Çok fazla oyalanmıştım. Daha sonra belki Dilara evdedir diye onlara da gittim. Böyle teker teker herkesi dolaştım fakat kimse evinde yoktu. Çok üzülmüştüm. Kesin benden habersiz bir plan yapmışlardı ve şu an çok eğleniyorlardı. İşte bütün heyecanım, bütün enerjim, yeni yıldan tüm beklentilerim bir anda çöp olmuştu. Yılbaşını beraber kutlayacaktık ve şimdi beni aralarına almadan, bensiz eğleniyorlardı. Tek başıma yılbaşı kutlamak istemiyordum. Zaten boşuna onları çağırmamıştım. Beraber eğlenmemiz gerekiyordu. Mutsuz ve bir o kadar da hayal kırıklığına uğramış şekilde sokaklardan geçerken o yeşil, kırmızı ışıkların aslında o kadar da parlak olmadıklarını, minik yılbaşı ağaçlarının eskisi kadar şirin olmadıklarını ve hatta üzerinde yürüdüğüm karın bile o kadar etkileyici olduğunu düşünmüyordum.
Anahtarı cebimde ararken olanları düşünmekten kendimi alıkoyamıyordum. Kapıyı açtığımda ise daha büyük bir sürpriz! Kendi evimde tanıyıp tanımadığım birden fazla yüz ve karşımda sırıtan dostlarım. Çok şaşırmıştım. Bensiz eğleniyorlar sanmıştım fakat yanılmışım. Hep beraber kutlayacaktık yeni yılı. Başka ne isteyebilirdim ki? Tüm dostlarımla beraberdim ve onlarla yılbaşı kutlayacaktım. Yavaşça geri saymaya başladık. 2018’in her ne kadar çabuk geçtiğini hatırlayınca üzülsem de yeni bir yıla başlayacağımız için bir o kadar da mutluydum. Bu yılın bana iyi şeyler kazandırması ve her daim beni mutlu kılması için dilek diliyordum. Hep beraber el ele tutuştuk ve 10’dan geriye doğru saymaya başladık. 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0. Hoş geldin 2019. Umarım dilediğim bütün dilekler gerçekleşir ve benim için güzel bir yıl olur.

(Visited 69 times, 1 visits today)