Bir Efsanenin Doğuşu

Chicago Bulss bir NBA takımıdır. Boğalar olarak bilinen takım 26 Ocak 1966 tarihinde kurulmuştur. İç saha etkileyici performansından dolayı Tımarhane lakabını almıştır United Center salonunda oynamaktadır. Takım 1990’lı yıllarda 91- 98 yılları NBA’de three peat olarak adlandırılan 3 kez art arta şampiyonluk başarısını 2 kez göstermiş ve bu dönemde toplam 6 kez şampiyon olmuştur.

O dönem ki kadroda Nba’nin gelmiş geçmiş en önemli oyuncusu Half Of Fame Michael Jordan, Scoite Pipen, ve koç olarak Phil Jockson bulunuyordu. Ayrıca takım NBA tarihinde 10 yıl içinde 2 kez three peat yapan ve 6 şampiyonluk birden fazla tek takım ünvanını taşımaktadır. Bulls 1995 – 96 72 galibiyet alarak NBA tarihinde tek bir sezonda 70 ve üzeri galibiyet yaşayan ilk ve son takımdır. Michael Jordan Tüm zamanların en iyi basketbolcusudur.    chicago bulls team ile ilgili görsel sonucu

MİCHAEL JORDAN DÖNEMİ

1984 NBA Draftı’nda belki de NBA tarihinin en yanlış seçimiydi. Portland yaparken bundan Chico Bulls yaralanmış ve sonraki senelerde ligi domine etme şansına sahip olmuş. Chico Bulls o senede 3. sırada oyuncu seçme hakkına sahipti ve önünde Houston Rocekts Portlans Trail Blazers varmış. Rockets’in pivota  kimseyi seçemedi ve 98 Lakers vs Chico bulls maçını izlediniz mi ? efsane şampiyonlukta son maç ve derbi son dakika Scoite Pipen’ın pasında son saniye üçlüğü attı Michael Jordan 96 – 99 yendi Chico ben havalara fırladım Michael maçın kaderini değiştirdi.

KAYNAKÇA :   CHİCO BULSS vikipedi

 

 

(Visited 139 times, 1 visits today)