Bir Eşya Sizi Etkileyebilir Mi?

Bazı insanlar gülüşleri ile etrafa pozitif enerji dağıtırken, bazı insanların yüzlerinin düşüklüğü ve yavaş tavırları bizi hayatımızda negatif etkileyebiliyor. Bu durum sadece insanlar için geçerli mi yoksa bütün her şey için mi? İnsanların pozitif veya negatif etkilenmesi neye bağlı?

İnsanlar sabahtan akşama kadar birçok ruh hali yaşar mesela aydınlık bir oda da otururken bir anda perdelerin kapanması ve odanın kararması sizin enerjinizi kaybetmenize neden olur bir renk değişimi bile sizi bu kadar etkiliyorken etrafınızda gördüğünüz nesneler sizi günlük hayatınızda nasıl etkiliyordur? Eşyaların yapısı , büyüklüğü, yapıldığı malzeme, rengi ve duruşu sizi pozitif veya negatif etkileyebilir. Sizi negatif bir şekilde etkileyen bir eşya başka birini pozitif etkileyebilir çünkü aslında nesnenin ne olduğundan çok ona yüklediğiniz anlam sizi etkileyecektir. Mesela iş yerinde uyuya kalmak sizin için negatif bir şeydir, eğer her gün yatmadan önce gördüğünüz bir nesne  iş yerinizde varsa o sizin uykunuzu getirebilir. Ama her sabah uyandığında o nesneyi gören başka bir kişi , işe geldiğinde daha dinç olmasını sağlayabilir. Bide bu nesnenin size daha çok etki etmesine neden olacak değişiklikler vardır. Bu nesnenin daha büyük olması sizin onu daha çok görmenize neden olacaktır, rengi eğer kapalı bir tondaysa bu sizin daha çok uykunuzu getirecektir çünkü sizde uyurken o nesneyi siyaha yakın tonlarda görürsünüz, eğer duruşu da sizin evinizdeki gibi ise uykunuzu getirmemesi için hiç bir neden kalmaz. Aslında siz hiç fark etmeseniz de beyniniz o nesneyi gördüğünüzde uyku vaktinin geldiğini anlar ve sizi uyku moduna sokar. Doğduğumuzda akşam olduğunda uyumanız gerektiğini bilmezsiniz ama bir süre sonra bu sizin beyninize kodlanır ve karanlık olduğunda beyin sizi uyku moduna sokar. Beynimizin bu özeliğini pozitif bir yöne çekebilmek de mümkün mesela küçük egzersizler yapmak sizin dinç ve enerjik olmanızı sağlar sevdiğiniz bir cisme baktıktan sonra egzersize başlarsanız o nesneyi bir yerde gördüğünüzde beyninizin egzersiz yapacağınızı zannetmesine ve dinç kalmanıza yardımcı olabilir. Bilim insanları bunu 21 gün kuralı olarak ta tanımlarlar 21 aralıksız yapılan bir şey sizin bu aktiviteyi günlük yaşamınıza almaya başlamanızı sağlar. Bu yöntem sigara bırakma gibi zor işleri bırakmanızı da sağlayabilir. Eski bir yazıdan hatırladığım kadarıyla insanların sigarayı bırakmadan önce onun yetini tutacak bir şey bulması gerekir , bu kürdan veya başka bire şey olabilir sadece ağzınızda tutacağınız bir nesne , beyniniz bir süre onun aynı şey olmadığını fark edecek ve sizi geri dönmeniz için zorlayacaktır ama 21 gün sonra beyininiz pes edecek ve sigaranın yerini kürdan alacaktır.

Yani bir eşya sizi enerjik yapabilir , yorgun düşürebilir ,hatta sizi kötü alışkanlıklarınızdan bile kurtarabilir. Bir eşya sizi pozitif veya negatif etkileyebilir sadece nesneyi nasıl pozitife çevireceğinizi bulmanız gerekecektir.

(Visited 31 times, 1 visits today)