Bir Evcil Hayvan Sahibi

Sevgili komşularım,

Bazılarının evlerinde evcil hayvan istemediklerini duydum ve bunu değiştirmek isterim. Kendim de bir evcil hayvan sahibi olarak deneyimimle söyleyeceğim şeyler var.

İlk olarak evinizde bir evcil hayvan olması aile üyelerini çok neşelendirebilir, ayrıca evde tek başınıza olduğunuz boş zamanlarınızı geçirebileceğiniz bir dostunuz olması cidden harika bir şey!

İkincisi hepimiz bir hayvana sahip olmanın bolca sorumluluk isteyen bir iş olduğunu biliyoruz. Ama kendine güvenen birisi bence bir kertenkeleden bir av köpeğine kadar herhangi bir hayvanı evinde besleyebilir. Bu yüzden şansını denemek en iyi seçenek. Örnek veriyorum. Bir kertenkeleyle başlayın ve eğer beslemekte başarılı olursanız bir balık, belki sonra bir tavşan veya bir kedi derken bir anda bakmışsınız hayvan beslemekte çok iyisiniz!

Üçüncü olarak söyleyeceğim ise bir hayvanın mamasını ve suyunu vermek, bir  balığın suyunu temizlemek, bir köpeği dışarıya çıkarmak gibi şeyler insanı cidden rahatlatıyor.  Eğer alerjiniz varsa falan yardım edemem ama onun dışında yeterince ikna edici olduğumu düşünüyorum. Umarım bir gün sizin de sizi çok seven bir hayvanınız olur!

(Visited 47 times, 1 visits today)