Bir Gün

Merhaba. Ben annen. Nasılsın? Umarım mutlusundur. Hakkında çok fazla şeyi merak ediyorum. Cinsiyetin ne? Adını ne koymuşuz? Gözlerin hangi renk? En çok kime benziyorsun? Umarım bana benziyorsundur. Nelerden hoşlanırsın? Aramız nasıl? Zevklerimiz uyuşuyor mu?

Bilmeni istediğim birkaç şey var o zaman başlıyorum.

 Şu konuda çok eminim ki her zaman senin yanında olacağım. Karşında durup seni engellemeyeceğim. Çünkü ben ailemden böyle öğrendim ve sana da böyle öğreteceğim.

Çok büyük hatalar yapmadığın sürece, benim görevim sen düştüğünde seni elinden tutup kaldırmak, yaralarını sarıp kaldığın yerden yola devam etmeni sağlamak olacak. Bazen yolun sonuna geldiğini düşündüğünde sana yolun devamını gösterecek tekrardan yola devam etmene yardım edeceğim.

Hayat birçok şeyle dolu iyisiyle veya kötüsüyle. Hal böyle olunca yaşamakta biraz zorlaşıyor. Koca bir okyanus gibi düşün, bazen yağmur yağıyor dalgalar coşuyor adeta dans ediyorlar, bazen de güneş açıyor her şey sakinleşiyor. İşte bu yüzden benimle her şeyi konuşmanı istiyorum ama her şeyi.

Umarım karşılıklı oturup uzun uzun konuşabiliyoruzdur. Umarım beraber alışveriş yapabiliyoruzdur. Umarım müzik zevkin güzeldir yani 90’lar ve 2000’ler seviyorsundur çünkü ben bayılırım ve kitaplara aşıksındır. Umarım kalp kırmıyorsundur ve empati yapmayı biliyorsundur. Umarım insanları mutlu etmeye çalışıyorsundur.

Umarım beni arkadaşın olarak görüyorsundur. Ben annemle arkadaş gibiyim ve ne kadar önemli bir şey olduğunu anlatamam. Umarım gelecekte anneannen de yanımızdadır ve aramızdaki ilişkiyi görme şansın olur.

Şunu asla unutma ne kadar verirsen o kadar alırsın bu her şey için geçerli. Yiyecek bir şey alıyorsan fazla al yanındakilere ikram edersin, birine gösterdiğin sevgi veya saygı unutma ki bir gün kat ve kat sana gösterilecek.

Sana sahip olman gereken her şeyi eğer imkanım varsa daha fazlasını vereceğim. Eksik hissetmeni istemiyorum. İçinde en ufak bir ukde kalsın istemiyorum. Tanışmamıza yıllar var ama şimdiden seni çok seveceğimi biliyorum.Başarılı biri olmak zorunda değilsin seni ne mutlu ediyorsa bizi de o mutlu edecektir. Bizim veya başkaları için değil kendin için yaşayacaksın bunu sakın unutma.

Dış görünüşünü beğenmediğin için asla kendine zarar verme. Bir şey denemek istiyorsan tam bu yaşında dene. Kendine çok iyi bak ve ne olursa olsun kimsenin seni üzmesine izin verme. Yaşadıklarında ders çıkar, bardağa dolu tarafından bak, her şerde bir hayır vardır bunu da aklından çıkarma. Bol bol hayır yap verdiklerinden de asla şüphe duyup pişman olma. Hayırlı bir insan ol. Az olsun öz olsun bunu her şeyde uygula özellikle de arkadaşlarında beş arkadaşın olsun ama gerçek olsunlar. kendin olmaktan asla korkma, beni istemezler deme rol yapma biri seni sevecekse olduğun halinle sevsin tamam mı?

Son olarak; çok oku, çok gez, çok sarıl, çok mutlu ol. Seni seviyorum…

Annen

(Visited 26 times, 1 visits today)