Bir Günlüğüne Milli Eğitim Bakanı Olmak

Eğer bir günlüğüne başka birinin hayatında olsaydım Milli Eğitim Bakanı olmak isterdim. Çalışanlarıma ortaokul, ilkokul çocukları için test kitapları yaptırırdım. Çocuklar için tatili daha çok uzatırdım, yeteri kadar parası olmayan ailelerin çocuklarının da iyi imkanlarda okumaları için özel okul fiyatlarını daha uygun hale getirirdim.

Pazartesi sabahı uyandım sonra çalışma odama geçtim ve bugün gideceğim  okul için çantamı hazırladım. Tabii yaptırdığım test kitaplarını da almayı unutmadım. Bugün gideceğim okul “Beştepe Koleji”. Yaptırdığım test kitaplarını dağıtmak için sabırsızlanıyorum. İlk 6. sınıflardan 6/A’dan başlayalım dağıtmaya ama  vermeden önce birkaç öğrencinin isteğini de yerine getireceğim. Bu işte en çok hoşuma giden şey de bu yani çocukları mutlu görmek. Okuldaki eksiklikleri gözden geçireceğim sonra çevredeki diğer okulları da gezeceğim. Birkaç okula spor salonu, bazılarına kütüphane bir kısmına da yeni teknoloji sınıfları yapılması için hayırseverlerle görüşeceğim. Bu işte en çok yorulan fedakar öğretmenleri de ihmal etmemeliyim. Elimden geldiğince onların mutlu bir şekilde mesleklerini yapmaları için gereken şartların gerçekleşmesi için uğraşacağım.

Bugün de  çok yoruldum ama en çok da mutlu oldum. Eve gittiğimde de işim bitmeyecek .Neden mi? Daha fazla daha güzel neler yapabilirim onu düşüneceğim. Çocukların gülen yüzlerini hatırlayacağım. Ben de onlar gibi gülerken huzur içinde uykuya dalacağım.

Mira Yurdakul

6/A

 

 

(Visited 12 times, 1 visits today)