BİR GÜNÜM

Merhaba, benim adım Rio. Yaşamkent’ te yaşıyorum. Gümüş rengi parlak tüyleri ve bal rengi gözleri olan bir ev kedisiyim. Sahibimin adı Ege. Kendisi bir 8. sınıf öğrencisi. Onu çok seviyorum çünkü belki de beni cehennem hayatını yaşamaktan kurtardı. Size nasıl tanıştığımızı anlatmak isterim.

Eski sahibim bir pet shop sahibiydi. Çoğunlukla kedileri vardı. Benim gibi bazı kedilere kendi evinde bakıyordu ancak diğerleri benim kadar şanslı değildi. Onları pet shopunun alt katında, dar kafeslerde tutuyordu. Hayatlarını o daracık yerde yaşıyorlardı. Orada damızlık kedileri çiftleştirerek yeni yavrular üretiyordu. Sahibim de oradaki kedileri görünce hepsine acımıştı. Ben ev ortamında doğduğum için oraya hiç gitmedim. Fakat erkek olduğum için eski sahibimin beni de büyüyünce o kafeslerden birine koyacağını biliyordum. Neyse ki Ege beni kurtardı. Hala orada yaşayan arkadaşlarım için üzülüyorum. Keşke biri bunlara son verse!

Şimdi ise sıcacık evimde huzurla yaşıyorum. Sahibim her gün mamamı ve suyumu koyuyor, beni tarıyor ve tırnaklarımı kesiyor. Her gün erkenden kalkıp onun uyanmasını beklerim. Uyanınca beni sever. Günümün çoğunu uyuyarak ve kendimi temizleyerek geçiririm. Sokakta ya da herhangi bir pet shopta yaşasam bunlar olmazdı. Bu yüzden kendimi şanslı hissediyorum.

British shorthair silver dişi HAYVAN AL SAT, ÜCRETSİZ İLAN VER

(Visited 50 times, 1 visits today)