Bir İnsanın Hayellerini Çalmak

Bir insanın hayallerini çalmak çok kötü bir şeydir, çünkü o insan kendine bir hedef koymuştur,kendini ona odaklamıştır ve o amacı,o hedefi için çalışıyordur veya çaba sarf edip ilerliyordur.O insanın hayallerini çalmak veya çalmak yerine ona sınır koyup onun elinden alıyorsanız eğer, işte bu çok kötü bir davranıştır.O kişinin hayatı,bütün hayalleri,düşünceleri bitmiş olur belki de hayatı!

Sadece birinin hayallerini çalmak değil,hayallerini kaybetmek de çok kötüdür.Örneğin bir kişi kendine sporcu olmak için hedef koymuştur ve uzun bir süredir sporcu olmak için çalışıyordur,çok seviyordur hatta o spor için her şeyden vazgeçebilecek kadar fazla seviyordur ama birisi gelip bütün hayalleri onun elinden alıyorsa işte tam da o an her şey bitmiş olur! Hayalleri çalınan kişi kendini çok kötü hisseder,hayatta onun için hiç bir şeyin değeri kalmamıştır. Belkide hayalleri çalınan kişi ilerde hayal ettiği bir karakter,meslek veya çok iyi bir iş sahibi elde etmek istiyorsa işte o hayalleri elinden alınmış olacak. Çalınmak deyince çoğu kişinin aklına gelen ilk düşüncelerden birisi de hırsızlıktır. Hırsızlık, bir kişinin bir eşyasını çalmak değildir sadece.Birisinin emeğini,düşüncelerini,eşyalarını izinsiz yani o kişinin haberi olmadan almak demektir.

Zaten eğer bir insan o hayali gerçekten kendine hedef koymuşsa, illa da ben şu mesleği, şuranın sahibi olacağım demişse kendi kendine, bir başka kişinin kendi hayallerini elinden almasına kolay kolay izin vermez. Çünkü kendine hedef koyduğu noktayı gerçekten seviyordur. O hayalini veya hedefini gerçekten sevip sevmediğini anlamamız için de o kişinin kendi hayali için ne yaptıklarına bakmalıyız. Mesela o hedef için çok fazla fedakarlık yapmışsa, kendi gezmesine gitmeyip de hayali için çalışıp emek sarf ediyorsa işte o kişi kendi hayalini gerçekten seviyordur demektir. İnsanların çoğu bir seferlik gezmeye gideyim,eğleneyim,arkadaşlarımla zaman geçireyim zaten bir seferlik ten bir şey olmaz diyorlar ama hiç de öyle değil. Bir seferlik yapınca insanın hep yapası geliyor bu yüzden de istediği hayaline ulaşamıyor. Hatta başkalarını suçluyorlar belki de.Yani bir insanın kendi hayalinin gerçekleşmesi için önce kendi çaba sarf etmelidir.

(Visited 492 times, 1 visits today)