Bir Kış Masalı

Hiç hayatınıza yeni bir tecrübe katmak istediniz mi? veya hayallerimin merkezi dediğiniz bir yer var mı? Eğer bu iki sorumun cevabı evet ise size aktaracaklarım elbette hoşunuza gidecektir. Kendi yolumu bulurken hiçbir haritaya bakmadım aksine o haritayı kendim çizdim. Bunu yapmak elbette kolay değildi yokuş çıkıp yokuş indim diyebilirim. Halen daha bu haritayı çizmekle uğraşıyorum ve uğraşmaya hayatım boyunca devam edeceğim. Bu anlatacaklarım aslında sizin için ufak bir yolculuk gibi gelebilir ama bu yaptığım seyahat benim adeta ufkumu açtı diyebilirim. Uzun lafın kısası bir kış masalına hoş geldiniz.

Üniversitede okumak elbette her gencin hayalidir. Lakin ben bu hayalimi ararken hiç ummadığım bir çukura düştüm. Bu çukur aslında harikalar diyarına giden bir tavşan deliğiydi benim için. Tavşan deliğinden düştükten sonra kendimi masalsı bir ülke olan Rusya’da buldum. İlk durağımız ülkenin baş tacı olan Moskova’ydı elbet. Kış vaktiydi soğuktu biraz ama o insanların o medeni yüzlerini gördükçe içime bir sıcak çikolata dökülmüş gibi hissettim adeta. Aynı zamanda buz pateni ile ilgilenen bir sporcu olarak açık hava buz pistlerinde kaymak da ayrı bir keyifti benim için. Sovyetler Birliği’nin kalbi olan Kızıl Meydana giriş anımı asla unutamıyorum tıpkı bir peri masalını andırıyordu. Sadece kızıl meydana uğramadım tabiki edebiyatımıza son derece değerli eserler bırakmış ünlü yazarımız Nazım Hikmet’in kabrini , ünlü park ve fuar merkezi olan VDNKH’ı , sanatın merkezi olan Bolshoi Tiyatrosunu ve daha bu yazıma sığdıramayacağım çeşit çeşit kesitler. Üniversite okuma hayalim bana yepyeni bir kapı oldu elbet ama bu kapının anahtarını ben Rusya’da buldum diyebilirim. Orada okumak ve yaşamak için şimdiden can atıyorum.

Aynı zamanda kendime böyle bir hedef koyup bu hedefime göre adımlar atmam beni ülkemdeki yaşıtlarımdan ayıran en büyük faktör oldu. Bu seyahatim isteklerimi nasıl belirleyeceğim konusunda adeta bana bir ayna oldu. Her daim hayallerimin gerçek olduğu inancıyla yaşayarak kendime yeni bir hayat tarzı edinmiş olmakla başladı her şey aslında. Bu işin sırrını soracak iseniz her şeyden önce kendinize inanın ve asla negatife sürüklenmeyin. İstediğimiz ve hedeflediğimiz her şey vakti gelince size öyle güzel bir şekilde geliyor ki anlatamam. Yakın zamanda sizlerin de yazacağı kış masallarını okumak dileğiyle.

 

(Visited 10 times, 1 visits today)