Sıcak Evim

Burnuma gelen kahve kokusuyla uyandım. Saat on iki olmuştu bile. Fakat ben kalkmak istemedim. Telefonumu aldım elime ve sosyal medya hesaplarıma bakmaya başladım. Gelen mesajlara ve bildirimlere bakıyordum. Sosyal medya hesaplarımı kapattıktan sonra kısık sesle bir müzik açtım ve telefonu yanıma koyduktan sonra yan dönüp yataktan kalkmamak için direndim. Bir saat daha yatakta oyalandıktan sonra saat bir gibi yataktan kalkmaya mecbur bırakıldım. Kalktım ve tavşan şeklinde olan patiklerimi ayağıma geçirip elimi yüzümü yıkamak için tuvalete gittim. Elimi yüzümü yıkarken hala uyanamamıştım.
Kahvaltı sofranına oturup kardeşimi bekledim. O da geldikten sonra hepimiz başladık kahvaltıya. Klasik bir pazar kahvaltısı işte havadan sudan konuşarak geçirdik zamanı. Saatin üç olduğunu fark etmemiştik bile. Masanın toplanmasına yardım ettikten sonra odama gittim ve açık olan yatağımı kapattım. Telefonumu tekrardan elime aldım ve arkadaşımın mesajına baktım.Ve arkadaşım ile buluşmak için hazırlanmaya başladım. İlk duşa girdim. Çıktınca üstümü giyip hazırlanıp saçlarımı düzleştirdim. Hafif bir maskara sürdükten sonra ayakkabılarımı giymek içim kapıya doğru yöneldim. Ayakkabılarımı giydikten sonra ceketimi aldım ve son bir kez aynaya baktım. Anahtarımı ve çantamı alıp evden çıktım. Siteden çıkmak için aşağıda ki kapıya doğru yöneldim. Merdivenlerden inerken camiiden gelen amcalara gülümsedikten sonra sitenin kapısından çıktım.Biraz geç kaldığım için arkadaşım birkaç kere beni aramıştı. Ben hazırlandığımdan dolayı açamamıştım telefonunu. Yolda yürürken bir yandan da ounla konuşuyordum. Ve en sonun da onun yanına geldim. Birlikte her zaman oturduğumuz restoranda oturup yemek yedik. Hafta içinde neler yaşadığımızı konuştuk. Akşam olmuştu bile. Babamın beni araması üzerine saati fark ettim ve eve gitmek üzere yola koyuldum.
Eve geldim ve hep birlikte ne zamandır izlemek istediğimiz filmi açtık. Filmi izledikten sonra adama gittim ve ödevlerimin hepsini yapıp yapmadığımı kontrol ettim. Tabii ki eksik ödevlerimin olduğunu fark ettim. Ödevlerimi yaptıktan sonra haftaya işleyeceğimiz dersleri gözden geçirdim. Tüm işlerimi bitirdikten sonra çantamı toplayıp yatağıma uzandım. Severek izlediğim dizinin son bölümünü izlemeden önce kitap okumaya karar verdim. Yaklaşık otuz sayfa kitap okuduktan sonra dizimi izlemeye başladım. Bir saatlik dizi bittikten sonra uykum gelmediği için yeni bir diziye başlamaya karar verdim. Yeni başladığım dizi çok sarınca üç bölüm izledim. Saat iki olmuştu ve uyumam gerektiğine kara verdikten sonra bilgisayarımı masama bırakıp yatağıma yattım ve son zamanlardaki en sevdiğim şarkıyı açıp uyudum.
Vakit geçirmekten en çok zevk aldığım yerdi benim evim. Özellikle de pazar günleri yumuşacık yatağımda, sıcacık yorganımla mutluydum ben.

(Visited 40 times, 1 visits today)