Bir şeyden vazgeçmek, her zaman kaybetmek anlamına gelmez!

Kahramanımız olan baba bir gün ailemin ihtiyaçlarını nasıl karşılayabilirim diye derin düşüncelere dalmıştı ki o an bir kişi  aradı ve bir iş teklifi olduğunu söyledi. Türkiye`de yaşayan babaya iş teklifinde bulunarak;  “eğer Almanya`da bizim şirketimizle çalışırsan çok para kazanırsın ve güzel bir eve sahip olmanın yanında  güzel bir işe sahip olursun demiş.” Bu teklifi duyan baba çok para kazanacağı için teklifi kabul etmiş. Ailesi bu teklife tabii ki çok sevinmişler ancak babalarından uzak olacakları içinde üzülmüşler.

Günler günleri kovalamış ve baba yeni işinde hem başarılı olmuş hem de çok para kazanarak daha iyi bir yaşam sürmeye başlamış. Ancak ailesini de çok özlüyormuş. Ne zaman onlarla konuşsa her şeyin para demek olmadığını ailesinin yanında olması gerektiğini hissediyormuş. Sonunda bir karar vermesi gerektiğini anlamış. Çok para kazanıp daha iyi koşullarda hem kendisi hem ailesi yaşayabilir yada daha az para kazanıp ailesi ile beraber daha zor şartlarda ancak daha mutlu olabilirdi .

Sizce kahramanımız baba hangi kararı verdi dersiniz. Evet daha az kazanç ama daha mutlu olmayı seçti ve ailesinin yanına , ülkesine döndü. Burada babamız bir şeyden vazgeçmenin her zaman kaybetmek anlamına gelmediğini bize göstermiş oldu. Çok kazançtan daha önemli olanın ailesinin mutluluğunu olduğunu anladı.

 

 

(Visited 254 times, 1 visits today)