Bir Tanışma Hikayesi

Merhaba bugün size köpeğimi sahiplendiğim günü anlatacağım.                                                                              Okulda derslerim pek iyi değildi. Çalışmam gerektiğini biliyordum ama bir türlü başaramıyordum. Kendime kızıyordum ama bu, işe yaramıyordu. Bir sabah okulun yolunu tutum ama  okulda sınav olduğu aklıma yolda geldi. Hiç çalışmamıştım. Sınav bittikten sonra sonuçlar açıklandı. En düşük notu ben aldım. Üzülmüştüm ama kendime de kızmıştım. Eve dönerken aklıma, bir hayvan sahiplenirsem daha sorumlu olabileceğim geldi. Eve gidince anneme bu fikri anlattım. “Tamam “dedi. Sonra barınaklara gidip hayvanlarla tanıştım. Birkaç gün istediğim hayvanı bulamadım. Sonra annem “Bence pes etmelisin.” dedi.

Sonra eve gelirken bir köpekle karşılaştım. Benim istediğim gibi sıcakkanlı ve çok sadık görünüyordu. Ona sakince yaklaştım. Hiçbir şey yapmadı. Çok uslu ve sakindi. Ona  “Bizimle  yaşamak ister misin?” diye sordum. Hemen kuyruğunu sallayıp yanıma geldi. Adını Kurabiye koydum. Çünkü rengi kurabiyeye çok benziyordu.

Onunla tanışmamın bütün hayatımı değiştireceğini biliyordum. Öyle de oldu artık okulda çok başarılıydım. İşte Kurabiye ile tanışma hikayemiz böyle.

(Visited 107 times, 1 visits today)