Birlikten Kuvvet Doğar

Aile bireylerimizle birlikte aynı işte olmak, yakın arkadaşlarımızla çalışmak düşüncesi bizi çok mutlu eden bir düşüncedir. Örneğin, benim annem ile babam aynı iş yerinde çalışıyorlar. Bir hukuk büroları var. Böylelikle birbirlerine yardımcı oluyorlar. İçlerinden birisi diğerinin fikrine ihtiyaç duyduğunda diğeri hemen yardım edebiliyor veya birisi iş yerinde olmayınca diğeri onun yapması gereken bir işi yapabiliyor.

Ayrıca annemin yakın arkadaşı olan Yeliz teyzem de onlarla aynı iş yerinde çalışıyor. Bir arada olmak daha güçlü olmalarını sağlıyor. Bir takım gibi çalışıyorlar. Sonuçta bir elin nesi var iki elin sesi var. Öyle değil mi? Bu duyguyu sağlayan birbirlerine olan saygı ve sevgidir. Bence bu işin sırrı buna dayanıyor. Birbirlerine saygı ve sevgi duymayan insanlar birbirlerini dinlemezler, aynı evde yaşamaları zor olur.

Bu insanlar aynı iş yerinde de çalışamazlar. Ben onların iş yerine gittiğimde hepsini bir arada gördüğüm için mutlu oluyorum. Uyumlu çalıştıklarını fark edebiliyorum ve onlara özeniyorum. Umarım ben de ailemle ya da yakın arkadaşlarımla aynı iş yerinde çalışabilirim.

(Visited 37 times, 1 visits today)