Bitcoin Mining

Elime büyük bir sermaye geçmiş olsa ne yapardım. Ben olsam Bitcoin Miner sektörüne girişirdim çünkü şuan gündemdeki en değerli para birimlerinden biri de Bitcoin. Peki bu Bitcoin denilen para birimi ne?

Kurucusu Satoshi Nakamoto’dur. Satoshi bu para birimini 2008 yılında ortaya çıkartmıştır ve hiçbir bankayla ilişkisi yoktur. Fakat Bitcoin normal paraya dönüştürülebilir veya Bitcoin’i normla paraya dönüştürebiliriz. Bitcoin bu yıllarda çok hızlı yükselmektedir. Örneğin bir kaç ay içerisinde Bitcoin’in değeri 20 kat yükseldi. Fakat bu yükselmelerin yanı sıra çok ani düşüşlere de geçebiliyor. 

 

 

 

 

Sermaye elime geçtiği gibi bu işe başlardım çünkü piyasadaki Bitcoin giderek azalıyor. Bitcoin madenciliği ise çeşitli makinelerle yapılıyor. Bu Bitcoin üreten makinelere de Antiminer adı veriliyor. Eskiden ekran kartlarıyla yapılıyordu ama şimdi bu sanal paranın değeri arttığı için çok az bir kar sağlamaya başladı. Bu cihazların ortalama değeri ise 3.500$ civarı. İnsanlar şuan bu madenciliği kutuplarda bile yapabiliyor. Kutuplarda yapılmasının sebebi ise bu makineler çok büyük işlemcilere sahipler ve bu işlemciler de kısa sürede ısınabildiği için soğuk bölgeler daha iyi çalışıyorlar.

Eğer işimde çabucak gelişmek isteseydim bu makinalardan bir kaç tane alır ve hemen işeme koyulurdum. Bu işi yaparken çalışan maaşı da vermiyorsunuz çünkü bu makina Bitcoin’i kendi kendine üretiyor. Eğer işimi daha çok büyütmek isteseydim bir fabrika açardım. Fakat unutmayınız, alacağınız bu Bitcoin’ler sizi çok büyük zarara da düşürebilir.

(Visited 90 times, 1 visits today)