Bitsin Artık Bu COVİD_19

COVİD-19 salgını dünyanın hemen her ülkesini etkilemeye devam ediyor. Biz çocuklar okula gidemiyor ve evden eğitim almaya çalışıyoruz. Parklara çıkıp oyunlar oynayamıyoruz ve akrabalarımız ile görüşemiyoruz. Anne babalarımız bir kısmı evden çalışıyor, bir kısım da işlerine gitmek zorunda. Özellikle sağlık çalışanları salgın boyunca hep işe gitmek zorunda kaldı. Salgında beni mutlu eden annemin hep evden çalışması oldu. Ancak babam doktor ve her gün işe gitmek zorunda.

Her evde olduğu gibi bizim evimizde salgın döneminde bazı şeyler değişti. Eskiden akşamları hepimiz aynı odada vakit geçiriyorduk. Salgından sonra babam bizden ayrı odada biz annemle ayrı odada zaman geçiriyoruz. Dışarı çok zor durumunda kalmayınca çıkmıyoruz ama çıkınca hemen eve gelir gelmez hiçbir yere dokunamadan hemen banyoya giriyoruz ellerimizi en az 30 saniye boyunca sabunla iyice yıkıyoruz ya da duş alıyoruz. Dışarıda giydiğimiz bütün kıyafetler yıkanıyor. Aynı ortamda zaman geçirsek bile en az 1,5 metrelik bir mesafeyi koruyoruz. Her gün tüm odaları havalandırıyoruz. Bu kurallardan önceleri hoşlanmıyordum ama şimdi alıştım.

Ama artık evde kalmaktan fazlasıyla sıkıldım. Özgürce maskesiz mesafesiz dışarı çıkmak, gezmek, dolaşmak, sevdiğim arkadaşlarımı görmek, onlara sarılmak ve birlikte eğlenmek istiyorum. Dışarıda futbol oynamak, oyun oynamak, alışverişe gitmek, tatile gitmek ve en çok da yüzmek istiyorum.

Umarım bu korona bir an önce biter bizler de sağlıkla huzurla mutlulukla bir an önce eski hayatımıza  döneriz.

(Visited 10 times, 1 visits today)