BİZ NEREDEN VE NEDEN GELDİK?

Aile bir insanın geçmişidir. Ve ben bu ay sizlere ailemin geçmişini yazacağım.

Babamın ailesinin anne tarafı 1930 öncesinde Kırnate’de yaşıyorlarmış.Baba tarafı ise yarısı Gürcistan toprağı, yarısı da Türkiye toprağı olan Macahel vadisinin Gürcistan tarafında yaşıyorlarmış. 93 Harbi denilen Osmanlı-Rus savaşında aile (baba tarafı) 1878 yılında Ordu’ya göç etmiş. Anne tarafı ise 1930 yılından sonra Ordu’ya göç etmişler. Babamın bazı kuzenleri hala orada yaşıyorlar. Dedemin dedesi Binbaşıyken şehit olmuş bu nedenle kardeşi onları Ordu’ya  götürmüş.

Annemin baba tarafı 1400’lü yıllarda Karamanoğulları Beyliğinden  çıkan bir savaşta göç etmişler. O günden bu güne Ordu’da yaşamışlar.Annemin anne tarafı ise tıpkı babamın ailesi gibi 1870′ li yıllarda Batum’ da yaşamışlar , daha sonra ise onlar da Ordu’ ya göç etmişler.

Sonra anneannem ve dedem tanışıp evlenmişler. Ailenmin 5. çocuğu olarak annem doğmuş. Babaannem ve dedemin evliliğinden ise 3. çocuk olarak  babam doğmuş.

Daha sonra annem ve babam 1996 yılında tanışıp evlenmişler. 7 yıl boyunca Ordu’da yaşamışlar.1998 yılında ilk ağabeyim 2000 yılında ise diğer ağabeyim doğmuş. 2004 yılında ben doğdum ve ben 4 yaşında iken Ankara’ya geldik.

(Visited 78 times, 1 visits today)