BİZİ BEKLE DATÇA

    Merhaba, ben Yağmur.13 yaşındayım. Maalesef Ankara ‘da yaşıyorum. Maalesef dememin nedeni Ankara ‘da denizin olmaması. Bu soruna özellikle abim ve babam üzülüyor. Bu sorun aslında minicik bir sorun. Zaten biz yazın  tatile zaten gidiyoruz.

Annem kışın zaten nerede olsak  soğuk olduğu için giremeyeceğimizi söylüyor. Ben aslında bu konuda anneme katılıyorum fakat babam ile abim bu konuda çok ısrarlı oldukları için onlara söz geçiremiyoruz. Bu arada tabi ki de Ankara’nın çok güzel yerleri var. Buna en büyük örnek Anıtkabir.

Evet, bugün 18 Ekim 2019 yani bu yazıyı 2 yıl önce yazıp,defterimin arasına koymuşum .Bugün , dolaplarımın içindeki eşyaları kutuya koyarken buldum.Ah! Pardon! Size söylemeyi unuttum. Abim ve babamın ısrarlarına dayanamayarak ,arkadaşlarımdan ve okulumdan ayrılarak Datça’ya taşınıyoruz.Bunu ilk duyduğumda duyduklarıma inanamamıştım . Yeni yaşantım için çok heyecanlıyım. Her yıl halini kurduğumuz yere taşınıyoruz. Bugün yola tam şuan çıkıyoruz.Eve şuan geldim ve her şeyin tam istediğim gibi olduğunu öğrendim.Fakat bir sorun dışında .Bu sorunu açıklıyım :YAŞLILAR!! Taşındığımız villanın komşuları yaşlıydı.Ben normalde yaşlıları severim ama normal olanlarını .Başımıza gelen olayları anlatayım. Eve gece 12’de geldik.Yattık. Buraya kadar her şey normaldi ama gece 3’te şarkı açılmış ve bağırarak şarkı söyleniyordu.Babam uyarmaya gitti nafile.

Bu anlattıklarımdan 3 ay sonra bugün bir şey öğrendik ki komşularımız onlar değilmiş.Bunu duyduğumuzda içimizin yağları erimişti.Meğerse komşularımız çok iyi bir çiftmiş. Yazları evlerini kiraya veriyorlarmış.Bu arada ben yeni okuluma ve arkadaşlarıma alıştım. Ve artık çok mutluyum…Babam ve abim ise bol bol denize girmeyi ihmal etmiyorlar.

(Visited 24 times, 1 visits today)