Bodrum, Fransa, Mısır

 

Bu yazımda sizlere Fransa, Bodrum ve Mısır’ dan bahsedeceğim.

FRANSA

Ben Fransa’ ya gitmeden önce çok mutlu olmuştum, çünkü Disneyland’ a gidecektim. Ancak Fransa pis ve leş kokuyordu. Bu yüzden çok sevmedim.  Ama bence yine de gitmelisiniz. Fransa’ da özellikle Disneyland’ da ben çok eğlendim.

Disneyland’ ın iki bölümü var: küçükler için , büyükler için. Biz küçüğe girdik ama küçük deyince de minik anlamayın tam bizim yaşımıza uygun. Disneyland’a zaten girdiğinizde direkt bir tren görüyorsunuz.  Tren tüm Disneyland’ ı geziyor ve aralarda mağaralar, göller ve orman görüyorsunuz. Benim Disneyland’ da en çok sevdiğim etkinlik araba sürme etkinliğiydi. Bu yüzden ona 2 kez bindim. En korktuğum etkinlik ise rooler coasterdı. Çünkü ters takla ve yan taklalar atıyorduk. Bu arada denizaltına da girdik ve içi çok karanlıktı. Aynen bir denizaltı gibiydi. Fransa’ da en çok eğlenebileceğiniz yer olan Disneyland  işte böyle idi.

BODRUM

Ben Bodrum’ a her sene gittiğim için çok uzun anlatmayacağım. Bodrum’ da benim babaannemin yazlığı var 2 katlı bir villa. Bodrum’ un denizi herkesin bildiği gibi anlatılamayacak kadar güzel. Denizde annemle birlikte su savaşı yapıyoruz, halamla birlikte sahilde geziniyoruz, halam ben ve annem hep birlikte kitap okuyoruz ve mısır yiyoruz. Güneş batmadan eve dönüyoruz, duş alıp Güneş’in batışını seyrediyoruz. Ben de resim çiziyorum. Bodrum’ da geceleri hep birlikte marinaya gidiyoruz ve eve gelince de okey oynuyoruz. Genellikle ben, ara sıra da dedem yeniyor.

MISIR

Mısır’ a ilk defa gittim ve büyülendim. Denizin sıcaklığı ve denizdeki balıklar öyle güzel ki anlatamam size. Biz bir hafta kaldık ama yetmedi. Mısır düşündüğüm kadar sıcak değildi ama yine de bunaltıyordu. Havuz ve deniz bunu azaltıyordu. Tekne turu yaptık ve çölde gezindik. Tekne turu güzeldi ama çölde gezinmek kötüydü. Boşuna masraf gibiydi. Harika bir denizi ve görmeye bayılacağınız deniz altı güzellikleri için mutlaka gidilmesi gereken bir yer Mısır…

Resmini de göreceğiniz inanılmaz bir doğa olayı gel git e gözlerimle şahit oldum…

 

(Visited 47 times, 1 visits today)