Bodrum’un Güzellikleri

Bodrum çok güzeldir. Cennet gibidir. Ben Bodrum’a gidince hemen denize girmek istiyorum çünkü oranın denizi çok güzel ve ılık. Bugün Bodrum’un bazı yerlerini gezmiş gibi olacağız. HADİ BAŞLAYALIM!!

1 . TURGUTREİS 

Bu yer çok güzeldir içinde çarşı gibi yerler vardır. Buraya gittiğinizde kesinlikle marinaya gidin. Marina’dan söz açılmışken Marina çok güzeldir içinde takıcılar ayakkabıcılar vardır. Ben en çok oraya gittiğimde Kahve Dünyası’da sütlü kahve içmeyi seviyorum tadı çok güzel. Bir de orada park ve gemi turları var. Park öyle  bildiğimiz park değil. Park dediğim geniş bir alan var ve orada basketbol topu ve potası var bu kadar ben daha çok gemi turlarını seviyorum. Gemi turları sabah saat 08:30’da başlıyor ve akşam saat 18:30’da bitiyor ve çok eğlenceli. Aslında bir de oradaki oyun alanı var içinde zıp zıp yani tiranbolin var ve 3D sinema var. Aslında bu yer çok eğlenceli bazen gittiğinizde gösteriler ile karşılaşabilirsiniz bu gösteriler çok eğlenceli ve zevkli oluyor ben Bodrum’a gittiğimde bu yere gitmeden duramam çok eğlenceli güzel ve büyük isterseniz orada yemek yiyebilirsiniz. Kısacası ben bu yeri çok seviyorum gitmeden duramıyorum bence gittiğinizde siz de seveceksiniz. Lütfen benim için ya da sevdiğiniz biri için burayı gezin.

2. YALI KAVAK  

Bu yer çok kalabalıktır çünkü buranın ince köftesi çok ünlüdür ve burası güneşin batışının en iyi izlendiği  yerlerdendir. Buranın da yine marinası vardır ama bundan bahsetmeden önce Yalıkavak’tan bahsetmek istiyorum. Burada yemek yemek çok zevklidir. Ben buraya sadece 2 defa gittim ama çok gürültülü herkes bir ağızdan konuşunca çok kötü ses kirliliği oluyor. Buranın en sakin yeri yine marina. Marinayı çok az kişi bilir bunun nedenini bilmiyorum ama düşüncem bura ile ilgili araştırma yapmamaları ya da gürültü yüzünden gelmemeleri. Marinada gemiler değil de daha çok yatlar bulunur ve hepsi birbirinden güzeldir biri yedi katlı diğeri sekiz katlı olabilir ve bunların görünüşleri çok güzeldir. Bence siz de bir gün buranın sessizliğinin keyfini çıkarmak için gitmelisiniz. Benden söylemesi.

NOT: Eğer bu yazıyı okuyorsanız lütfen beğenin LÜTFEN!

(Visited 128 times, 1 visits today)