Boncuk’ un Mucizesi

BONCUK’UN MUCİZESİ

Bir gün Boncuk adında bir kedi varmış. Boncuk ‘un sapsarı tüyleri ,yemyeşil gözleri ve simsiyah da benekleri varmış. Ve Boncuk Çiçek Sitesinin çok sevilen bir kedisiymiş. Herkes O’na mama verirmiş. Bazı çocuklar onunla oyunlar oynarmış. Mesela yakalamacılık, saklambaç, top ve körebe Boncuk’un en sevdiği oyunlarmış. Tabi bazı onu sevmeyen çocuklar da varmış. Mesela Mert ,Boncuk ’un sürekli tüylerine kağıt yapıştırırmış. Yetişkinler her gün Boncuk için kapılarının önüne bir kap su ve bir kap mama koyarmış. Tabi onu sevmeyen yetişkinler de varmış. Mesala Mert’in annesi Ayşe Teyze. Boncuk mama için kapılarının önüne geldiğinde sürekli Boncuk’ a terlik atıyormuş.
Bir gün Boncuk onu çok seven çocuklardan biri olan Ali ile annesi Betül Teyze’nin kapısına gitmiş. Sürekli miyavlamaya başlamış. Tabi Ali, Boncuk ile çok oyun oynadığı için biraz ne istediğini anlamaya başlamış. Ali, Betül Teyze ye demiş ki :
-Anneciğim, galiba Boncuk bizden mama istiyor.
Betül Teyze:
-Bir bakayım mamalardan kalmış mı…
Üç dakika sonra Betül Teyze hiç mama kalmadığını söylemiş. Ali demiş ki :
-Anneciğim, ablam Defne ile bize en yakın olan pet shopa gidebilir miyiz?
Betül Teyze :
-Tabi ki ama saat 3’te gelin.
Ali koşarak ablası Defne’nin yanına gitmiş.
-Ablacığım ,lütfen Boncuk’a mama alabilir miyiz?
Defne:
-Tabii gidebiliriz ama annem izin verdi mi?
Ali:
-Evet ablacığım, izin verdi.
Ali ve Defne yola çıktı. Boncuk ise arkalarından baka kaldı. Sonra kendini tutamayıp acaba başlarına bir şey mi geldi diye düşündü. Sonra kararı şu oldu: Onlarla beraber gidecekti. Yavaş yavaş onları takip ederken bir araba ona doğru geliyordu. Birdenbire araba ona hızlı bir şekilde çarptı. Boncuk ‘un ayağı fena sakatlanmıştı. Ali Boncuk’ u gördüğünde hemen yanına koştu ve Boncuk yalnız olduğunu düşünürken sonra bir mucize oldu. Bir el usulca omzuna dokundu. Evet bu, Ali ve ablası Defne’ydi. Ali hızlı bir şekilde onu kucağına alıp veterinere götürdü. Veteriner onu kolayca iyileştirdi. Artık Boncuk, Ali ve Defne’nin kedisiydi ve sonsuza kadar mutlu yaşadılar.

(Visited 102 times, 1 visits today)