Bora’nın rüyası

Bora adında bir çocuk varmış. 4.sınıfa gidiyormuş. Bir gün okuldaki iki sınıf geziye gideceklermiş. Sınıfların içinde Bora’ nın sınıfı da varmış. Sonra dışarıda yağmur yağmaya başlamış ve gezi ertelenmiş. Haftaya Çarşamba günü geziye gideceklermiş.

Bir sonraki gün Bora, bir rüya görmüş. Rüyasında annesi ve babasıyla müzeye gidiyorlarmış. Müzenin içinde tablolar, heykeller varmış.  Monaliza adındaki tablo çok dikkatini çekmiş.  Aradan günler geçmiş ve Bora rüyasını unutmuş. Sonunda Çarşamba günü gelmiş ve müzeye servislerle gitmişler. Müzede Bora hep rüyasını hatırlamaya çalışıyormuş ama bir türlü aklına gelmiyormuş.

Bora, müzeyi arkadaşları ile beraber iyice gezmişler ve Bora’ ya sanki oradaki eşyalar ona bir şey anlatmaya çalışıyormuş. Bora rüyasındaki müzenin bu olduğunu hatırlıyor ama rüyanın bir kısmını hala hatırlayamıyormuş. Gezi bitmiş, Bora evine dönmüş. Bora salondaki tabloyu görünce her şeyi hatırlamış.  Rüyasındaki tablo evlerindeymiş. Bora rüyasını sanki gizem gibi çözmüştü.  Müzede bazı yerleri keşfetmiş oldu ve rüyasını hatırladığı için çok mutluydu.

 

 

SON

(Visited 51 times, 1 visits today)