Bu da mı Başıma Gelecekti?

             Bu da mı Başıma Gelecekti?

Bu aralar cebimde iyi para birikmişti. Normalde çok fazla şey isteyen bir insan değilimdir. Evim var, işim var, ailem var daha ne isteyeyim. Ancak iş yerine veya herhangi bir yere giderken zorluk çekiyordum. Birden “Neden araba almıyorum?” diye düşündüm. Aslında bu gayet güzel bir fikirdi. Hemen nasıl araba alabilirim diye araştırmaya başladım.

İlk olarak araba markalarının yetkili bayileriyle konuşmaya gittim. Şehirden uzak bir yerde yaşadığım için yol bayağı uzun sürdü. Bayiye ulaşınca oradaki yetkili biriyle konuşmaya başladım. Bana bütçeme uyan bir arabanın özelliklerini anlatmaya başladı. Dikkatlice dinledim. Bu arabayı çok sevmiştim. Bayiye onlara kısa bir süre içerisinde alıp almayacağımı bildireceğimi söyledim ve evime döndüm.

Yorulmuştum o kadar yol gidip geri gelmek kolay olmasa gerek. Evime varınca kendimi direk koltuğa bıraktım. Çok yorulmuştum bir an önce uyumak istiyordum ki arkadaşım beni arayana kadar. Benim araba alma durumumu ona söylediğimi unutmuştum. Bana neden internetten araba almıyorsun demişti, o an bu fikir bana çok akıllıca geldi. Hemen telefonumdan araç alma sitesi buldum ve bütçeme uygun araç bulmak için uzun bir süre uğraştım. En sonunda benim ihtiyaçlarımı karşılayacak ve uygun fiyatlı bir araç bulmuştum. Hemen arabanın sahibini arayıp arabayı almak istediğimi söyledim. Arabanın sahibi bana parasal işlemleri yapabileceğim bir hesap verdi parayı o hesaba yüklememi istedi. Arabanın sahibi arabayı alabilmem için bir yer verdi ve yarın öğlen orda bulunmamı istedi. Ben de yeni arabamı görmenin heyecanıyla birlikte uyudum.

Güneş doğmuştu ve ben çok heyecanlıydım. Hemen güzelce kahvaltımı yapıp üstüme güzel bir şeyler giydim. Arabanın sahibinin dediği yere doğru yola çıktım. Yeni aldığım arabanın tüm işlemlerini internet üzerinden hallettikten sonra aracımı almak için buluşma noktasına gittim. O da ne? Adamın dediği yerde kimse ya da herhangi bir şey yoktu. Hiç endişelenmedim, “Herhalde yanlış yere geldim.” diye düşündüm. Sonra telefonumdan gideceğim yeri kontrol ettim ve doğru yerde olduğumu fark ettim. İşte o zaman endişelenmeye başladım. İlk iş olarak polisi aramak oldu. Polis hemen olduğum yere geldi ve onlara her şeyi anlattım. Araba alacağımı, parayı verdiğimi, dolandırıldığımı… Polis hemen araştırmalara başladı.

Bir hafta geçmeden arabanın sahibine ulaştılar. Meğerki adam beni dolandırmamış. Sadece o gün arabayı getirirken yolda ufak bir kaza yaşamış ve bu durumu bana aktarmayı unutmuş. Bunu duyunca rahatladım. Adam paramı geri iade etti ve benden özür diledi.

Tüm bu olaylardan sonra başka bir araba aldım, araba ve arabanın ruhsatını almıştım böylece arabam da olmuştu.

(Visited 1 times, 1 visits today)