Bu Kadar Para ile Ne Yapabilirim?

Başlamak istediğim şey ben ikramiyeyi kazandıysam başlangıçta hemen yatırım yaparım. Ardından onu bankada biriktiririm. Peki madem kendi ismimin ilk harfi ile bir şey alacaksam ilk önce bir bina alır ve onu insanlara kiraya verirdim. Ayrıca belki o binadaki kiralar ile daha çok para elde edip daha çok bina alırım. Ayrıca sadece bina mı alacağım. Daha bir çok seçeneğim var. Mesele teknolojik olarak bilgisayar alırım. Ondan sonra bir sürü firmayı satın alır ve onlardan gelir elde ederim.
Peki sizce ben daha başka şeyler almak istersem ne yapabilirim ? Bence yapabilirsem ilk önce ismimi değiştirip durmadan istediğim şeyleri alırım. Mesela uçak istiyorsam ismimi ‘U’ harfi ile başlayan bir isim yaparım. Daha sonra mesela istediğim bir arabayı almak istediğimde araba firmasının ismimin ilk harfini  kendi adımın ilk harfi yaparım. Mesela en meşhur araba firmalarından biri olan Mercedes. Mercedes bir araba almak istiyorsam ismimin ilk harfi M olan bir isim ile değiştiririm.

Peki kendi hayatımı nasıl değiştirebilirim. İlk önce dediğim gibi bir bina alırım fakat bahçesi olan bir bina. Dahası büyük bir balkonu olan bir ev olur. Sonrasında evimin yanında eğer bahçe yetecekse büyük bit barınak yaptırım çünkü hayvanlarla yaşamak isterim. Binanın en alt katını da eğlence için yaparım. İçine bowling salonu ve bilardo masası yapardım çünkü gelen insanlar eğlensin.

Peki diyelim geriye biraz daha param kaldı. O parayla ne yapardım ? Ben ilk önce barınaklara bağış yapardım. Çünkü oradaki hayvanların benden  daha çok paraya ve yardıma ihtiyacı var. Onlara para yardımı yapar ve onlara yemek alınmasını sağlardım. Ayrıca onlardan da bir kaçını kendi barınağıma alırdım ve onlara bakardım. Ayrıca peki benim dövizde  alabileceğim hiç mi bir şey yok. Var. Altın bilezik alırdım ve bunu anneme hediye ederdim. Neden? O çünkü benim annem. O hediyeyi hak ediyor. Peki babam ve aileme ne alabilirim ? Babama bir bot, ablam ve kardeşime birer bilgisayar alırdım. Yani alabildiğim şeyleri alır fazla geleni hediye eder ve insanlara yardım ederdim.

Yani kısacası para ile alabileceklerimi alırdım. Peki sağlık ve mutluluk ne olacak! Onları alamayacağım. Belki mutluluğu mal satın alarak elde edebilirim. Fakat sağlığımı hiç bir şekilde parayla elde edemem. İşte bu yüzden bana ikramiye çıksa ilk yapacağım işin insanlara bağış yani yardım edilmesi olduğunu bilmeliyim. Bu sayede insanlık ve insanlar arası ilişkiler gelişir.

(Visited 30 times, 1 visits today)