Bu Nasıl Meyve Suyu?

Havaların ısınmasıyla tatile gitmeyi ne kadar çok özlediğimi hatırlamıştım. Takvimde okulların tatil olacağı tarihi işaretlemiş ve o gün için geri sayıma çoktan başlamıştım. Tam tamına 24 gün kalmıştı.

Son gün geldiğinde akşamdan bavulumu hazırladım ve erkenden yattım. Akşam herkes uyurken birden uyandım, çok acıkmıştım. Önce tekrar uyumayı denedim. Başarılı olamayınca mutfağa gittim, buzdolabını açtım ve annemin benim için hazırladığını düşündüğüm meyve suyunu içip tekrar yattım.

Birden göz kapaklarım ağırlaşmaya başladı, o kadar uykum gelmişti ki uyanamamaktan korkup alarmımı kurdum ve derin bir uykuya daldım.

Tam olarak hatırlayamıyorum ama bir ara herkes yanımda ve heyecanla konuşuyordu, sonra annemin üzerimi değiştirdiğini hatırlıyorum, bir ara da arabadan indirip kucağına aldığını. Rüya gördüğümü düşündüm. Neler yaşadığımı tam olarak açıklayamıyorum ama meyve suyunu içtikten sonra her şey çok hızlı gelişti, kendime geldiğimde havaalanındaydım. Bu nasıl olurdu? Daha az önce pijamalarımla yataktaydım.

Her şeyi uçakta anladım. Meyve suyu diye içtiğim şey meğer bir uyku ilacıymış. Az kalsın bu hatam yüzünden sabırsızlıkla beklediğim tatili kaçıracaktım. Neyse ki şimdi uçaktayım ve pilot “Kemerlerini bağlayın, iniş için alçalıyoruz” anonsunu yaptı. Tatil boyunca meyve suyu içmeyi düşünmüyorum. Siz siz olun benim yaptığım bu hatayı yapmayın.

(Visited 9 times, 1 visits today)