BU NASIL OLUR ?

Geçtiğimiz günlerde sabah kahvaltı yaparken annem ile babama oyuncak maket müzesine gitmek istediğimi söyledim. Hafta sonu programımızı yaptıktan sonra hep birlikte ertesi gün müzeye gitme kararı aldık. Dört gözle sabah olmasını bekliyordum. Büyük bir heyecanla uyandım. Annem kahvaltıda “Maalesef müzeye gidemeyeceğiz.” dedi. Bir anda tüm hevesimi yitirmiştim, üzgün bir tavırla sordum. “Peki neden! daha dün gidelim demiştin”. Annem nedenini açıklamadı ve sessiz kaldı.

Ben ödevler, kitaplar, testlerle uğraşırken bu konuyu unutmuştum bile. Bu sırada annem odama geldi. “Müzeyi bir, iki hafta kapatacaklarmış bu yüzden gidemiyoruz.” dedi. Bunu duyunca merakım daha da arttı.”Sanırım müzede bir olay olmuş bana da tam olarak anlatmadılar. Yani anlayacağın ben de pek bir şey bilmiyorum ama istersen bildiklerimi sana anlatayım.” Sadece kafamı sallayarak onay verdim.”Dün akşam o maket sandığımız ve orada çalışanların da maket bildiği o yılan canlıymış diyorlar.” Hemen söze atlayıp “Duyduklarıma inanamıyorum bu nasıl olur? Annem devam etti “Bir çalışanı ısırmış herhalde” dedi. Benim de tek bildiğim bu” dedi.

Anneme “Bence iki hafta falan da beklemeyelim biz iptal edelim olur mu?” diye sordum. Annem “Tabi ki sen nasıl istersen” dedi. Bundan sonra içerisinde her hangi bir hayvan olan bir müzeye gitmeyeceğime karar verdim.Beni dinlediğiniz için teşekkürler.

(Visited 40 times, 1 visits today)