Bu okula başladığım ilk günüm…

Bu okuldaki ilk günüm anasıfına başladığım ilk yıldı. Bestepe okullarındaki 3. Yılımdayım ve artık ilkokula gidiyorum. İlk gün bana okul çok büyük gelmişti. Buraya küçük bir kreşten, annemin dediğine göre butik bir kreşten gelmiştim. Orayı çok seviyordum. Adı fertelliydi. Öğretmenlerim bana korkmamam için yardımcı oldu.

İlk öğretmenim Yasemin Öğretmendi. Hem onu hem Çiğdem öğretmenimi çok seviyorum. İki sene Yasemin öğretmenim sevgiyle bana ders verdi. Oyunlar oynadık yeni yerler gezdik ve çok şey öğrendik. Okuldaki ilk yılımda en yakın arladaşım Zerendi. Ama artık bu okulda değil. İkinci yıl Tanem, Nilda, Masal geldi. Şimdi en yakın arkadaşım Tanem. ve onlarla ilkokula birlikte başladım. Aynı sınıftayız.

İlkokulun ilk günü çok güzel geçti. Korkmuyordum zaten iki yılımı burada geçirmiştim ve tüm öğretmen ve arkadaşları tanıyordum. Yaşar öğretmenimle ana sınıfında tanışmıştık. O gün Törenle başladık. Eğlenceli parti yaptık, pasta kestikten sonra sınıfa çıktık. Sırada hediyeleri görünce çok şaşırdım. Kilden Paris kulesi yapmaya çalıştım. Bana ait bir sıram ve dolabım olduğu için çok mutluydum. İçine eşyalarımızı koyduk. Zil çaldı ve teneffüse çıktık. Artık birinci sınıftık.

Bu yıl neler öğreneceğimi bilmiyordum. Harfleri öğrenmiştim ama okuma bilmiyordum. Okuyacağımdan endişeliydim. Ama öğretmenim bana destek verdi. Okulu bazen sevmesem de yine de Beştepeli olduğum için gurur duyuyorum. Umarım hep burada okurum. Unutmadan okulumun yaptığı partileri, etkinlikleri, gösterileri sabırsızlıkla bekliyorum. Yaşar öğretmenim sizi çok seviyorum.

(Visited 73 times, 1 visits today)