Bugün okula başladığım ilk gün…

Güzel geçen uzun bir yaz tatilinin ardından, okulun ilk günü gelmişti. Sabah erkenden uyanıp, yeni okul kıyafetlerimi giydim. Kahvaltıdan sonra, anne ve babamla okula doğru yola çıktık. Okula varınca, ben sınıfıma geçtim, annem ve babam da tören alanına gittiler.

Öğretmenimiz sınıfa geldi ve kısa bir süre sohbet ettikten sonra, tüm sınıf tören alanına indik.

Tören alanında tüm sınıflar, kendilerine ayrılan yerlerde sıraya girdi. Tören konuşmalarının ardından, geçen sene okulumuzdan mezun olan bir öğrencinin ilk zili çalması ile, eğitim öğretim yılı başlamış oldu. Sıra ile her sınıf alkışlar eşliğinde sınıflarına gitti.

Yeni sınıfımıza gittiğimizde, öğretmenimiz yaz tatilimizin nasıl geçtiğini sordu. Söz alanlar, yaz tatilleri hakkında konuştular. Okulun ilk günü olması sebebi ile kitap ve defterlerimiz henüz yoktu. Öğretmenimiz yeni alınacak defterlerimiz hakkında bilgi verdi.

Bu sene aramıza yeni katılan bir arkadaşımız vardı. Adı Yiğit’miş. Daha önceden de Ankara’da farklı bir okuldaymış.

Teneffüs zili çalınca, hepimiz koşarak koridora çıktık. Uzun bir yaz tatili sonrası, arkadaşlarımızla birbrimizi özlemişiz. Karşılıklı yaz tatili anılarımızı anlatıp, özlem giderdik.

Öğlen olduğunda, yemekhaneye gittik ve öğle yemeğimizi yedik. Daha sonra biraz bahçede oyun oynadık.

Öğleden sonraki derslerde öğretmenimiz yaz tatili süresince derslerimizi tekrar edip etmediğimizi test etti.  Yaz  tatilimizde yaptıklarımızı yazmamızla ilgili bir ödev verdi.

Geçen sene dersler 18:30’da biterken bu sene yeni bir düzenleme ile derslerimiz 16:15’te bitiyordu. Dersler bittikten sonra sınıfımızdan çıktık, Royal Hall’da annemi görünce çok sevindim. Bu yeni saatte okulun bitmesi biraz değişik geldi ancak alışabileceğimi düşündüm.

Okulun ilk günü her zaman olduğu gibi çok güzel ve biraz heyecanlıydı….

(Visited 119 times, 1 visits today)