Bunu ben yapamam!

Ben adım  Eflin. Hepiniz gibi okula gidiyorum tabi.Ben sır saklamayı hiç ama hiç beceremem.Gerçi bunu hiç denemedim.Arkadaşlarım benimle hiç sır paylaşmaz.

O gün her gün olduğu gibi okula gittim.En sevdiğim arkadaşım Elif bana bir şey söyleyecekmiş gibi  bakıyordu.Ben Elif’i küçüklükten biri tanırım bu yüzden bu huylarına artık alıştım.Elif yanıma geldi ve düşündü.Galiba hiç denemediğimi bildiği için böyle dedi.Tam tahmin ettiğim gibi oldu.Benden sır tutmamı istedi.Çok heyecanlandım.Acaba çok iyi bir sır tutucu mu olacaktım.Sırrımız ise şu olacaktı arkadaşımız Asya’dan doğum günü partisinin olduğunu saklayacaktık.Bu işe çok meraklandım.Bir an kimse ile konuşmamaya başladım.Öğretmen bir şey sorsa cevap vermiyor kağıda “Ben şimdi bir sır tutuyorum konuşamam.”yazıyordum.Bu durumda sınıfın alay konusu ve palyaçosu oldum.Fakat bu sırrı kimseye söylemedim.Gün geldiğinde Elif ile ben hediyelerimizi alıp Asya’nın evine doğru yola çıktık.Sırrımı artık herkes öğrendi diye öyle bir rahatladım ki anlatamam.Bunu yaptığıma inanamıyorum!

1 yıl sonra

O kadar iyi sır tutuyorum ki artık herkes sırrını bana söyler.Daha 10 yaşıma kadar hiç sır tutmamışken şimdi sor tutmada popülerim.

(Visited 65 times, 1 visits today)