Bunu Duymaya Hazır mısın?

Sinem adında minik bir kız varmış. Sinem sabah kalkmış, yatağını toplayıp elini yüzünü yıkamış. Kahvaltısını yapıp bir gece önceden hazırladığı okul çantasını alarak okula gitmiş. Okula gittiğinde koridoru geçerken bir sürü panonun üstüne asılmış renkli tanıtımlar görmüş. Üstünde ‘Okuma Yarışması – 11 Eylül Cuma. Yer: Tiyatro Salonu’ yazıyormuş. Tam bu afişi okurken arkadaşları Sinem’in yanına koşmuşlar. Sinem’e ‘Biz okuma yarışmasına katılıyoruz. Sen de katılacak mısın?’ diye sormuşlar.Sinem de ‘Daha yeni gördüm. Düşünüyorum’ demiş. Arkadaşları sınıfa doğru yürümeye başlamış. O sırada Sinem’in başka bir sınıftan olan arkadaşı Melisa yanına gelmiş. Melisa ‘Günaydın Sinem. Ben yarışmaya katılmak istiyorum.’ demiş. Sinem bunun üzerine ‘Ben de yarışmaya katılacağım. Karar verdim.’ demiş.
Gülerek sınıflarına doğru yürümüşler. Ders zili çalınca hepsi sıralarına oturmuşlar. Sinem çantasındaki Türkçe dersinin kitabını çıkarmış. O sırada öğretmeni sınıfa girmiş. Sınıftaki tüm çocuklar yarışma ile ilgili sorular sormaya başlamışlar. ‘Kazanana ne verilecek?’, ‘Hangi kitap okunacak’, ‘Hangi sınıflar katılıyor?’ gibi sorular ardı ardına gelmeye başlamış.Bunun üzerine öğretmen yarışma ile ilgili kısa bir bilgi vermiş.Yarışmada okunacak kitap o an söylenecek, her sınıf kendi içerisinde yarışacakmış.
Kazanan öğrencilere kırtasiye seti ile birlikte yeni bir okuma kitabı verilecekmiş.Sinem buna çok sevinmiş ve çok heyecanlanmış.Çünkü kırtasiye malzemelerine bayılıyormuş ve kitap okumayı çok seviyormuş.
Günler geçmiş. 11 Eylül günü gelmiş. Sinem yarışma için güzel bir elbise giyerek okula gitmiş. Okula tam girerken arkadaşları günaydın diye bağırarak yanına gelmişler. Hepsi heyecan içindeymiş. Tiyatro salonuna doğru yürürken kapıda bekleyen Melisa’yı görmüş. Melisa gülümseyerek Sinem’i bekliyormuş.
Melisa Sinem’e ‘Çok heyecanlıyım. Titriyorum. Sen de heyecanlı mısın?’ diye sormuş. Sinem ‘Aynı senin gibi heyecanlıyım’ diye konuşarak tiyatro salonuna girmişler. Sırayla isimleri okunarak yarışmada kitapları okumuşlar ve yarışma sonunda bitmiş.
Aradan 2 gün geçtikten sonra sonuçlar açıklanmış. Kazanan Melisa’ymış.Fakat Melisa hasta olduğu için o gün okula gelememiş. Sinem bu duruma çok üzülmüş. Ona sürpriz yapmaya karar vermiş.Okuldan sonra hemen eve gidip Melisa’yı aramış. Sinem ‘Melisa çok geçmiş olsun.’ dedikten sonra hemen ‘BUNU DUYMAYA HAZIR MISIN?’ diye sevinçle bağırmış. Melisa şaşırarak ‘Ne oldu? Çok merak ediyorum’ demiş. Sinem de ‘Kazanan sensin. Çok sevindim.’ demiş. Bunun üzerine Melisa sevinçten çığlık atarak sevincini arkadaşıyla paylaşmış.
Ertesi gün Melisa hediye olarak verilen kırtasiye setinden Sinem’in seveceğini düşündüğü güzel bir defter ve kalemi Sinem’ e hediye etmiş.
Birbirlerinin başarılarına sevinip birbirleriyle sevdiklerini paylaşan iki güzel arkadaş olduklarını herkese göstermişler.

(Visited 32 times, 1 visits today)