Burçlar

Burçlar karakterlerinize göredir, mesela benimki boğa ve gerçekten burcumun özelliklerini taşıyorum.

Birinci olarak koçların özellikleri; yeni fikirler üretmesi, çok fazla yaratıcı olmaları ve tabi ki çok enerjik olmalarıdır. Grubu topraktır, benim abim de böyle çünkü o da bir koç burcudur.

İkinci olarak boğa burcu; ben boğa burcu olduğum için daha fazla şey biliyorum. Grubum toprak, uğurlu günüm cuma, uğurlu sayım altı -bu gerçekten de doğru- uğurlu taşım zümrüt, en belirgin özelliği dayanıklılığı, en büyük hatası ise inatçılığıdır. En kötü özelliği ise üşengeçlik ve kıskançlıktır ama ben yine de burcumu seviyorum.

Üçüncü olarak ise en hoşlanmadığım burç ikizler. İkizlerin grupları hava, en uğurlu günleri çarşamba, uğurlu taşları incidir. En büyük hataları ise gevezelik etmek ve bilmişlik taslamaktır. Gerçekten biraz sıkıcı olabiliyorlar, bazen sizi kendilerinden soğutabiliyorlar. Zayıf noktaları ise egoistlik ve tutarsızlıktır.

Dördüncü olarak yengeç burcu insanları; olumlu ya da olumuz durumlara ani tepkiler verir. Özellikle bu tarz davranışları ile tanınırlar. Dışarıdan kolay kolay kimsenin fark edemediği, kendini korumak adına ördüğü duvarları vardır. Aslında bu duvarların arkasında son derece duygusal, hassas ve ılımlı bir karakter yatar. Ördükleri duvar ancak karşısındaki insana güvendiğinde yıkılır. Yengeç burcunun insanlara güvenmesi oldukça zordur. Yine de yengeç burcunun güvenini kazanan insanın asla sırtı yere gelmeyecektir. Kırıcı değildir, karşısındaki insanın kalbini kırmaktan hoşlanmaz. Moralleri bozulduğu zaman onları toplamak oldukça zordur.

Aslan burcu; çok alımlı ve narindir, arkadaşlarımdan biliyorum. Grubu topraktır, asla ama asla engel tanımazlar, her şeyi başarırlar.Bence aslan burcu olmak da güzel bir şey.

Başak burcu ise çok akıllıdır, çok fazla dikkatlidir, acayip şekilde titizdir ama biraz da sinsidir. Tanıdıklardan  biliyorum da.

Terazi burcu; aşk tanrıçası olarak bilinir, o çok kibar ve zariftir, güzellik ve sevgiyle donatılmıştır.

Akrep burcu; en gergin ve en ciddi burçtur, her an saldırıya geçebilir ama kalbi en çok kırılan burçtur.

Yay burcu; en şanslı en komik ve en enerjik olan bir burçtur, koç da enerjik demiştim ama ondan da enerjik benim gibi yay burcu olan arkadaşlarınız varsa benim ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

Oğlak burcunu ben çok severim çünkü en sevdiğim arkadaşım ve annem oğlak burcudur. Oğlaklar kendilerinden çok ama çok emindirler. Oğlakların her zaman ilgiye, şefkate ve sevgiye ihtiyaçları vardır.

Kova burçları; hiçbir şeyi umursamazlar, takmazlar, size ‘he’ deyip geçerler, özgürlük isterler onlar hep.

Balık burcu; fiziksel olarak çok ama çok dikkat çeken bir burçtur.

Siz de burçlarınızın özelliklerini öğrenmek isterseniz burayı okuyabilirsiniz.

Kaynak: http://www.yengecburcu.net/yengec-burcu-ozellikleri.html

(Visited 81 times, 1 visits today)