Büyük İkramiye Artık Benim

Büyük İkramiye Artık Benim
İkramiyeyi kazansam ve adımın ilk harfiyle başlayan şeylere sahip olabileceğim söylenseydi, ilk isteğim bilgisayar olurdu. Güzel mi güzel bir oyun bilgisayarını kim istemez ki? Bilgisayar oyunlarını çok seviyorum. Çünkü oyunlar çok heyecanlı ve oyunda sürekli yeni şeyler oluyor. Bırakmak o kadar zor geliyor ki… Ama biliyorum ki fazla oynamak da zararlı. Bu yüzden kendimi durduruyorum. Süre bittiğinde bırakıyorum.

B harfi ile başlayan çok şey var fakat benim istediklerim o kadar da çok değil. Birkaç tane bavul ve şu ana kadar görmediğim birkaç yere bilet alsam bana yeter. Bavulumu doldururum ve yeni yerler görmek için yola çıkarım. Tatile gitmeyi çok seviyorum. Hem eğleniyorum hem de yeni arkadaşlar ediniyorum. Hiç görmediğim yerleri görmek çok güzel. Geçen yaz İzmir’e gittim. Denizi ve havası çok güzeldi. Yüzdüm ve kumlarda oynadım. Yeni arkadaşlarla tanıştım ve onlarla zaman geçirdim. Çok mutlu oldum. Görmediğin bir yeri görmek oldukça heyecan verici.

Çok paranın olması, yapmayı istediğin şeyleri yapmak için güzel bir şey. Başkalarının hayatında da güzellikler yapabilirsin o parayla. Ben de kimsesiz çocukların büyümesi, korunması ve okuması için bağışta bulunurdum. Çünkü hayatta küçücük yaşta yalnız kalmak kadar korkutucu bir şey yok bence. Kimsenin yalnız kalmasını istemem. Benim son olarak yapacağım şey, sokak hayvanlarının bakımı ve korunması için çalışan derneklere, bağış yapmak olurdu. Sokakta aç ve bakımsız hiçbir hayvanın olmaması benim en büyük dileğim. Onları yalnız ve bakımsız gördüğümde çok üzülüyorum. Yardıma ihtiyacı olan hayvanlar için elimizden geleni yapmalıyız. Elimizdekileri paylaşırsak bunun daha kolay olacağını düşünüyorum. Paylaşmak güzeldir.

(Visited 15 times, 1 visits today)